Novinky ze světa Apple – co nás studenty čeká?

PR článek novinky ze světa Apple 5 2019

Možná to tak zatím moc nevypadá, ale jaro je tady. Květiny pomalu kvetou a všichni se už nedočkavě těší na sklizeň. I ve společnosti s logem nakousnutého jablka rostou nové plody. Vývojáři z firmy Apple neusnuli na vavřínech. Neuškodili jim dokonce ani tři zamrznutí a nové produkty představují jeden za druhým. Na co se můžeme nejbližší roky těšit?
 

Nové modely nestárnoucích iPhonů

V září minulého roku představila společnost tři nové modely legendárních smartphonů. Všechny jsou takříkajíc pokračováním trendu iPhone X:

  • iPhone Xs
  • iPhone XsMax
  • iPhone Xr

PR článek novinky ze světa Apple 5 2019 iPhony

Zdroj: flickr.com

V tomto bodě mi však hlavou víří jediná otázka: Jde opravdu o novinky nebo jen o jakousi recyklaci starších modelů? Jejich označení je primitivní a analogické. Koncovku „s” Apple letos oprášil a přilepil i na nové modely, no a „max” je jakýmsi náhradníkem za označení „plus”. Jedinou výjimkou je z těchto modelů jedině iPhone Xr, ale i ten si svůj design půjčil z končícího modelu iPhone SE. Jeho největší výhodou je cenová dostupnost a možnost vybrat si z pestré škály barev jeho hliníkového těla. Zbývá jen doufat, že prodejní čísla budou vyšší, než barevné, plastové iPhony z před pár let, které svět příliš neokouzlily.

Ať to bude tak, či onak, faktem zůstává, že obaly na iPhone budou stále přítomny. Nejen, že vám telefon dozajista ochrání, ale šikovně si můžete změnit nevyhovující barvu telefonu. I když je to spíše evoluce, než revoluce, nelze Applu upřít to, že se pohnul vpřed a můžeme konstatovat, že legendární home button je již definitivně pohřben.

Z dílny Apple však letos unikl design připravovaných modelů iPhone 11 a 11Max. Zbývá na osobním posouzení, zda budou nové modely „ošklivým káčátkem” ve svém oboru, nebo zda si designéři vyslechli také hlas veřejnosti.
PR článek novinky ze světa Apple 5 2019 displej

Zdroj: pxhere.com

Ohybný displej od Samsungu?

I když o tom ne každý ví, dvě konkurenční firmy, jako je Apple a Samsung, spolupracují prakticky od začátku. Samsung je obrovský výrobce, což znamená, že dokáže vyrobit a dodat velký počet potřebných součástek také jiným firmám. Apple je zas naopak, kvůli své kupní síle, výborným zákazníkem. Spekuluje se tak, že nám společnost představí nové modely s ohebným displejem s dílny Samsungu již v letech 2020 nebo 2021.

Další novinky z dílny Apple

Mezi další produkty, kterých se dočkáme, patří například Apple Watch series 4. Spekuluje se, že by chytré hodinky měly dostat zcela nový vzhled. Převratnou novinkou by pak měl být právě zabudovaný glukometr.

Applu neustále pracuje také na další generaci sluchátek Airpods. Jednou z největších novinek však zůstává Airpower, a tedy nabíjecí podložka, která dokáže bezdrátově nabíjet tři kompatibilní Apple zařízení současně.

PR článek novinky ze světa Apple 5 2019 ntbk

Zdroj: pxhere.com

V blízké budoucnosti se tak máme na co těšit. Nesmíme však zapomínat, že vylepšením nových zařízení bude dozajista vylepšená i cena.
 

27.5.2019