O jaké pracovní pozice je momentálně největší zájem v IT?

PR článek Placla Experis 8 2017

„Nejsou lidi!“, tak zní nejčastější odpověď na otázku k aktuální situaci v oboru IT. Realita je skutečně taková, že chybí kvalifikovaní pracovníci napříč celým spektrem oboru informačních technologií. Firmy se snaží odborníky navzájem přetahovat, některé vypisují dokonce odměny pro současné zaměstnance, pokud přivedou kvalifikovaného kolegu. S nástupem moderních technologií vznikají i nové obory.

Firmy hledají programátory, testery, systémové administrátory a správce sítí. Za posledních 5 let vzrostla poptávka po těchto pozicích téměř dvojnásobně! Největší nedostatek lidí je ve státní správě, bankovnictví, ale s potížemi hledají zaměstnance i menší společnosti. Specialisté jsou vyžadování také v oborech zpracování zákaznických dat. Zejména správci CRM, business inteligence, datoví analytici nebo SAP odborníci. Z programátorů je největší poptávka po Java a .NET specialistech nebo kodérech ovládajících jazyk C++. Pro řízení velkých projektů jsou potřeba projektoví manažeři, software architekti a další specialisté, kteří mají technické znalosti a zároveň dokáží řídit tým lidí.

 

Budoucí vývojPR článek Placla Experis 8 2017

Už nyní můžeme pozorovat nástup nové technologické revoluce Průmyslu 4.0. Ta označuje větší propojení strojů, nástup umělé inteligence, robotiky a celkovou autonomii výrobních procesů i logistiky. Koncoví zákazníci to pocítí jako IoT („Internet of things“), propojených chytrých domácích spotřebičů, měření spotřeby a ve městech s chytrou infrastrukturou. Nyní jsou potřeba zejména síťoví specialisté a programátoři strojů, inteligentních spotřebičů a vývojáři hardware.

Uživatelská data jsou stále víc sdílena mezi zařízeními, což zvyšuje riziko jejich zneužití. V IT bezpečnosti je nedostatek lidí, kteří by se právě bezpečnosti dat věnovali. Bezpečnosti informací se věnuje i nové nařízení o ochraně osobní údajů General Data Protection Regulation, které začne platit od května 2018 a bude mít zásadní dopad na zacházení s daty uživatelů.

Společnost Experis spolupracuje s největšími IT zaměstnavateli, jako jsou IBM, HP nebo Foxconn. Podívejte se na jejich aktuální nabídku volných pracovních pozic v oblasti IT. I když ještě studujete vysokou školu, vaši kariéru můžete začít už nyní, například formou stáže.

 

 

22.8.2017