Problematická doba zvedá zájem o rekvalifikační kurzy

Hrozí vám, že přijdete o práci? Nebo jste o ni už přišli? Jste na rodičovské dovolené a nevíte, jestli se budete mít kam vrátit do práce? Studujete vysokou školu, avšak se zaměstnáním po jejím absolvování to nevypadá růžově? Kvalitní rekvalifikační kurzy vám otevřou dveře do dnes tak žádných oborů.

Kde vzít finance na drahé rekvalifikační kurzy?

Kvalitní rekvalifikační kurzy rozhodně nejsou nejlevnější. Jsou dlouhodobější, s kvalitními lektory, s online podporou, s perfektně připravenými materiály i s možností získání nejen teoretických, ale i praktických dovedností. Tyto kurzy vám skutečně něco dají. Mnohdy více než pět let vysoké školy. Nestudujete to, co nebudete v praxi potřebovat. Věnujete se přesně tomu, co vás vybaví pro okamžité využití získaných znalostí z daného oboru v praxi. Žádný zbytečný balast kolem problematiky. I lektoři jsou obvykle z řad profesionálů, kteří vědí, co se vám bude v praxi hodit. A tak nejenže získáte potřebné dovednosti, ale dovíte se, i jak to v praxi skutečně vypadá.

Rekvalifikační kurz si sice můžete zaplatit ze svého, jde však o poměrně velkou investici. Rekvalifikační kurzy zdarma jsou pro nezaměstnané, no potěším vás, nejen pro ně. Pokud nejste v pracovněprávním vztahu, nestudujete ani nepodnikáte, jste na pracovním úřadu vedeni jako uchazeči o zaměstnání, čemuž se říká nezaměstnaní. Avšak i když zrovna pracujte, studujete či podnikáte, můžete se na úřadu práce zaevidovat jako zájemce o práci. V obou těchto případech máte právo na rekvalifikaci zdarma.

 

Co vše vám úřad práce z nákladů na rekvalifikaci zaplatí?

Jednou za tři roky máte nárok až na 50 000 Kč na rekvalifikační kurz. Úřad práce vám jej samozřejmě musí schválit a podpora není automatická. Rekvalifikaci vám vybere úřad. Můžete žádat též o náhradu nákladů na dopravu. Získat můžete i finanční podporu při rekvalifikaci.

A když se vám žádný z rekvalifikačních kurzů nabízených úřadem práce nelíbí? Přijďte s vlastním návrhem. Máte velkou šanci na jeho schválení. Nezískáte však příspěvek na jízdné, ani finanční podporu během rekvalifikace.

 

V jakých oborech se dnes vyplatí rekvalifikovat?

Kurzů se nabízí celá řada. Tradičně nejžádanějšími jsou rekvalifikační kurzy v oblasti podvojného účetnictví, účetnictví a daňové evidence, mzdového účetnictví se základy personalistiky, pro daňové specialisty a daňovou evidenci. Práci v oblasti daní a účetnictví lze najít poměrně snadno. S dobrým rekvalifikačním kurzem jste schopni ihned začít fungovat i jako účetní na volné noze (tedy na živnostenský list). Dovednosti z oblasti daní a účetnictví se vám navíc mohou hodit při podnikání v jakémkoliv oboru. Takže často tyto kurzy absolvují budoucí, nebo začínající podnikatelé ­– ať již živnostníci, či majitelé a jednatelé malých a středních firem. Všechny zmíněné rekvalifikační kurzy nabízí Orange Academy.

Dalším velice žádaným oborem, který rozšíří znalosti, je online marketing. Bez jeho znalosti se dnes nedá podnikat a odborníci z tohoto oboru jsou hledaní nejen online agenturami, ale téměř každou firmou, která dnes potřebuje i svého specialistu na online marketing.

 

Kurzy pro maminky

Po rodičovské dovolené, zejména pokud byla dlouhá, nebo následovala ihned po škole, se cítíme nejistě. Mnohdy se do svého starého zaměstnání, pokud jsme již nějaké měly, ani nechceme vracet. Řada žen začíná během rodičovské podnikat, ne každé to vyjde. Mnohé z nás se proto poohlížíme po možnostech zaměstnání. Největší zájem je už o zmiňované kurzy v oblasti daní a účetnictví, mzdové účetnictví a též o personalistiku. Je to zajímavý a lukrativní obor s vysokými mzdami, proto je zájem o rekvalifikační kurzy v oblasti personalistiky. I ty pořádá Orange Academy.

 

 

28.8.2020