Proč je právě teď ten nejlepší čas začít s programováním

PR článek UUN 7 23

Nacházíme se v éře digitální revoluce, v které IT technologie ovlivňují každý aspekt našeho života. Jestli jste se někdy ptali, zda je ten správní čas začít se naučit programovat, odpověď je jednoznačně „ANO“.

Přinášíme vám 5 důvodů, proč se naučit programovat, a jak to to může ovlivnit vaši kariéru a osobní rozvoj. Pokud hledáte vhodný způsob, jak s programováním začít, představíme vám Unicorn University, vysokou školu, která nabízí kvalitní vzdělání v oblasti softwarového vývoje.

PR článek uun 7 23 studenti

 

5 hlavních důvodů, proč se naučit programovat

 

1. Zlepšíte si své analytické a logické myšlení

Programování je skvělý způsob, jak rozvíjet důležité dovednosti, jako je analytické myšlení, kreativita, logické a strukturované uvažování. Tyto dovednosti jsou hodnotné nejen v oblasti technologií, ale i v mnoha jiných odvětvích.

 

2. Budete si vybírat z velkého množství kariérních příležitostí

Programování je stále více poptávanou dovedností na trhu práce. V dnešní digitální době jsou programátoři vyhledávaní v mnoha odvětvích a profesích, včetně softwarového vývoje, datové analýzy, umělé inteligence, webového designu a mnoho dalšího. Získání dovedností v programování vám může otevřít dveře k širokému spektru zajímavých a dobře placených kariérních příležitostí.

 

3. Posunete samostatnost a tvořivost na další úroveň

Programování umožňuje být nezávislý a tvůrčí. S programátorskými dovednostmi můžete vytvářet vlastní projekty, aplikace, webové stránky nebo dokonce nastartovat své podnikání. Programování vám dává moc vytvářet nové věci a převádět své myšlenky do skutečnosti.

 

4. Naučíte se řešit problémy bez stresu

Programování je o řešení problémů. V podstatě každý projekt, který budete programovat, bude obsahovat určité problémy, které budete muset vyřešit. Programování vám pomáhá rozvíjet dovednosti hledání a implementace efektivních a elegantních řešení. Tato schopnost řešit problémy je hodnotná jak v profesním životě, tak v každodenním životě.

 

5. Nikdy nevyjdete z kurzu

Žijeme v době, kdy technologie pronikají téměř do všech aspektů našeho života. Programování je kritickým prvkem pro rozvoj nových technologií a inovací. S rostoucím významem umělé inteligence, internetu věcí, robotiky a dalších technologických oblastí bude poptávka po programátorech neustále růst. Naučit se programovat vám umožní aktivně se účastnit a přispívat k budoucnosti technologií.

 

Jak začít s programováním

 

PR článek uun 7 23 studentJe mnoho způsobů, jak začít s programováním. Jedním z nich mohou být bootcampy (kurzy programování), jakožto alternativní forma vzdělávání. Bootcampy nabízí intenzivní a rychlý vhled do IT problematiky. Dalším způsobem může být vysokoškolské vzdělání s orientací na praktickou výuku.

Kromě vysokoškolského titulu, který váš posune v kariéře, je vysoká škola lepší volbou pro ty, kteří chtějí získat hlubší a širší znalosti o oboru IT, pokračovat ve vědecké činnosti nebo se specializovat na nějakou oblast IT.

Vysoká škola nabízí více teoretických základů, které pomáhají studentům porozumět principům a souvislostem IT. Vysoká škola také umožňuje studentům rozvíjet svou kreativitu, kritické myšlení a schopnost učit se novým věcem. Školy byste měli volit i podle prestiže a uznání ve společnosti i mezi zaměstnavateli.

Jednou z těchto vysokých škol může být například soukromá škola Unicorn University, soukromá škola v Praze, která nabízí studium vývoj softwaru a získala si dobré jméno v tuzemsku i zahraničí. Zde můžete studovat softwarový vývoj v bakalářském i magisterském studijním programu. A je jen na vás, jakou formu studia budete preferovat, ať už se rozhodnete studovat prezenčně, kombinovaně nebo zcela online, z pohodlí svého domova.

Její hlavní výhodou je propojení studia s prací, tzn. že získáte potřebné teoretické vědomosti, které následně uplatníte v praxi v rámci hackathonů, workshopů, vlastních projektů nebo třeba půlroční studijní stáže. Na škole se vyučují nejmodernější a nejžádanější IT techologie, jako jsou JavaScript, Python, React, Java, Figma, Node.js, AI a Mongo DB.

Nejste si jistí, jestli je pro vás Unicorn University tou nejlepší volbou, jak se naučit programovat? Přihlaste se na online den otevřených dveří, který škola pořádá pravidelně téměř každý měsíc.

Ať už se pro začátek své programátorské kariéry rozhodnete pro bootcamp nebo vysokou školu, neuděláte chybu.

PR článek uun 7 23 dod obecný

2.8.2023