Student vysoké školy s luxusní károu? Setřeste ze sebe první dojem

PR článek epojisteni 12 2021

Studujete vysokou školu a jezdíte vozem, který vaši spolužáci znají jen z recenzí v automobilových pořadech? Ať už patříte mezi hrstku těch, kteří si již v tomto věku na takové auto vydělali, nebo mezi druhou hrstku těch, kteří takové auto dostali od rodičů, ostatní si o vás na jeho základě mohou vytvářet nepravdivé předsudky. Jak s nimi bojovat?

Zpočátku může být vhodné nechat auto za rohem

I když zbytek článku bude hovořit trochu jinak, hned na úvod bude naše rada trochu opačná. Zejména před úplně prvním setkáním s novými spolužáky bude vhodné nechat auto stranou. Na seznamovací kurzy tedy vyrazte raději veřejnou dopravou, nebo si přisedněte do auta k někomu jinému.

Ani do školy se nebojte jezdit veřejnou dopravou. Často jde o rychlejší způsob, navíc po škole budete moci zajít s ostatními „na jedno“. Poznají tak především vás, aniž by si vytvářeli předsudky na základě vašeho finančního zázemí.

 

Následně ale buďte zcela transparentní a vysvětlujte

Když ale se spolužáky navážete základy přátelství, měli byste zásadně obrátit a auto neskrývat. Přiznejte, kdo jste, na nic si nehrajte a za nic se neschovávejte. Pokud vás baví jezdit s autem po městě, tak to zkrátka dělejte. Jen neváhejte své spolužáky svézt, když se jim to bude zrovna hodit.

Na dotazy, kde jste na auto vzali, odpovídejte popravdě. Najděte ideální míru mezi tím, kdy toho řeknete příliš málo, a kdy již mluvíte přespříliš a informace zavánějí spíše vychloubáním. Reagovat musíte na chování protistrany, které informace sdělujete, každý má tuto hranici posazenou trochu jinde.

 

Ukazujte ostatním hlavně svou osobnost

Lovit na váš luxusní automobil po večerech dívky asi nebude tou nejlepší strategií, hledáte-li dlouhodobé štěstí. Na akce tedy vyrážejte opět spíše taxíkem nebo veřejnou dopravou společně s ostatními, a jestli chcete, pozvěte ostatní jednou nebo dvakrát na drink. S radostí vám pozvání oplatí a přátelství bude opět posíleno.

Soustřeďte se zkrátka na to, aby tam, kde je to vhodné, ostatní viděli především vaši osobnost. A auto ponechte tomu účelu, ke kterému slouží, tedy především k pohodlné přepravě na delší vzdálenosti.

 

Na péči o své auto ale nezapomeňte

To ale neznamená, že byste měli na své auto zanevřít. Zejména mladší majitelé luxusních vozů by neměli zapomínat na havarijní pojištění. Jakákoliv škoda na voze může být fatální pro jejich peněženku a havarijní pojištění je před značnou finanční újmou může ochránit.

Auto také samozřejmě pravidelně servisujte, omývejte a uklízejte. Jízdu volte spíše rozvážnou a bezpečnou. Životnost svého vozu tímto přístupem minimálně o několik let prodloužíte.

 

Foto: https://pxhere.com/cs/photo/580767

 

9.12.2021