VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Studovat ekonomii a business v angličtině můžete i v Praze na VŠE

PR článek VŠE 4 2020

Chcete získat kvalitní a mezinárodně uznávané vzdělání v angličtině, které nastartuje vaši kariéru? Za takovým studiem se nemusíte vydávat daleko. Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) nabízí čtyři bakalářské a osm navazujících magisterských programů v angličtině. Co obnáší přijímací řízení, jak probíhá výuka a proč je studium v angličtině pro mladé lidí přínosné? Na to jsme se zeptali prorektora VŠE pro mezinárodní vztahy prof. Ing. Jiřího Hnilici, Ph.D.

Pane profesore, proč jste se rozhodli nabízet studijní programy v angličtině?

Naším cílem bylo rozšířit nabídku studia na VŠE i pro ty zájemce, kteří nehovoří česky nebo jejich úroveň češtiny není tak vysoká, aby zvládli vysokoškolské studium. Pro Čechy v těchto programech je pak nepochybně zajímavá možnost využívat denně angličtinu na akademické úrovni a potkávat se na hodinách se studenty z jiných zemí a s jinou – nejen studijní – zkušeností.

Studuje v těchto programech tedy více Čechů nebo cizinců?

Češi jsou stále tou nejpočetnější národnostní skupinou, vzhledem k rostoucímu zájmu zahraničních studentů jejich podíl ale postupně klesá. Dnes je jich na bakalářských a navazujících magisterských programech zhruba šestina, což dokládá skutečně mezinárodní rozměr cizojazyčného studia na VŠE. Potkávají se tu studenti téměř ze stovky zemí.

Jsou cizojazyčné programy srovnatelné s těmi českými?

Procházejí stejným procesem akreditace jako ty české, proto musí splňovat podobné standardy, nicméně nějaké rozdíly v nich samozřejmě najdeme. Některé programy nabízejí výuku ve formě modulů (např. International Management CEMS MIM), u jiných je v rámci tzv. double degree možné strávit celý rok studia v zahraničí (např. International Business – Central European Business Realities) a jinde najdeme třeba povinnou pracovní stáž (Economic Data Analysis). Absolventům je pak udělován stejný titul jako v českých programech, Bc. a Ing.

Liší se přijímací řízení na tyto programy nějak od těch klasických v češtině?

Ano. Přijímací řízení je v tomto případě uzpůsobeno skutečnosti, že pro mnoho uchazečů by nebylo snadné se ke zkoušce fyzicky dostavit – ať už kvůli vízové povinnosti či vysokým nákladům. Z tohoto důvodu většinou přistupujeme k nějaké formě zkoušky na dálku. Studenti k on-line přihlášce dokládají motivační dopis, CV a jazykový certifikát, dále také píší esej na téma související se zvoleným studijním programem a s vybranými kandidáty děláme ještě on-line pohovory. Podíl přihlášených a přijatých je kolem 1,5:1.

Jaké programy jsou nejpopulárnější?

Největší zájem je tradičně o programy zaměřené na business a management – zejména magisterských program International Management CEMS MIM, který je součástí mezinárodní sítě, má každý rok velký počet uchazečů. Dále také o bakalářské programy International Business a Business Administration. Každý z programů má trošku jiné národnostní složení, i na tom je hezky vidět, že popularita oborů se úzce váže i na aktuální potřeby pracovního trhu.

 

STUDUJTE NA VŠE V ANGLIČTINĚ

Bakalářské programy

 

9.4.2020
PR VŠE 4 2020 aula
PR VŠE 4 2020 budova
PR VŠE 4 2020 budova 2
PR VŠE 4 2020 knihovna
PR VŠE 4 2020 Praha
PR VŠE 4 2020 učebna
PR VŠE 4 2020 vchod
PR VŠE 4 2020 panorama


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit