Už máte vybranou vysokou školu? Stále není pozdě

pr článek placla všpp 7 22

Jsou sice prázdniny a většina studentů si buď užívá zasloužené volno, nebo vydělává peníze na brigádách. Je to relativně bezstarostné období, ale pomalu přichází čas rozhodnout se, na které škole pokračovat ve studiu. Vysoké školy jsou rozesety ve velkých městech napříč celou republikou, přesto kolébkou vzdělání zůstává stále Praha. Pojďme se podívat na to, jaké možnosti vybrat tu správnou „vejšku“ ještě máte.

Možností je celá řada

Pokud jste úspěšně dokončili středoškolské vzdělání a bohužel jste neuspěli při přijímacích zkouškách na veřejné škole, není to konec. Máte stále spoustu možností, kde můžete začít na podzim studovat. Tak například soukromá vysoká škola Praha nabízí zajímavé studijní programy s velmi dobrou uplatnitelností na trhu práce a působí také v Brně i v Ostravě.

 

Proč studovat soukromou vysokou školu?

Jak jistě víte, soukromé vysoké školy nejsou financovány státem, jako je tomu u škol veřejných. Proto je pro ně velice důležité, aby měly dostatek platících studentů. Jedinou cestou, jak je získat a udržet si je, je poskytnout nadstandardní podmínky pro studium a zajistit si svou kvalitní výukou dobré jméno. Proto se zaměřují na to, aby byli jejich absolventi úspěšní a snadno uplatnitelní na trhu práce. Vyučované obory jsou na soukromých školách zaměřeny prakticky a studenti jsou ve větší míře zapojováni do praxe – což je velký rozdíl oproti školám veřejným.

 

Šance i pro bakaláře

Pokud již však máte bakalářské studium za sebou, nemusíte zůstávat v půli cesty a stále můžete pokračovat, i když jste se třeba nedostali na pokračující studium na vaší fakultě. Skvělé řešení představuje navazující magisterské studium Ostrava , kde můžete studovat prezenční formou i kombinovanou – v tom případě je výuka organizována o víkendech nebo svátcích.

Možností je opravdu mnoho, proto neváhejte. Na podání přihlášky máte čas jen do konce září. Tak nepromarněte svoji šanci a jděte do toho – a nezáleží na tom, zda vyhraje soukromá vysoká škola Praha, navazující magisterské studium v Ostravě nebo jakýkoliv jiný typ studia. Jakékoliv nové znalosti a dovednosti vás vždy posunou o kousek vpřed (a správně zvolený studijní program dokonce o pořádný kus).

 

25.7.2022