Vysoká škola pro budoucí špičkové manažery

PR článek CBS MBA logo

V ČR existuje několik vysokých škol ekonomiky a managementu, nejlepší formou vzdělávání pro manažery jsou ale v poslední době programy MBA (Master of Business Administration). Populární jsou po celém světě, s titulem MBA budete vážení kdekoliv. Mnozí zaměstnavatelé na něj kladou vyšší důraz než na běžné vysoké školy zejména proto, že je studium MBA zaměřeno na praxi. A to se v dnešní době cení.

Studium MBA rozvíjí znalosti a dovednosti manažerů, je proto určeno pro ty, kteří mají minimálně vysokoškolské vzdělání na bakalářském stupni nebo prokazatelnou manažerskou praxi. Velkou výhodou je, že se pak studenti učí nejen od lektora, ale také od sebe navzájem. Mohou si porovnávat zkušenosti ze svého profesního života. Většina studentů si titul MBA dělá při zaměstnání, čemuž jsou uzpůsobeny i jednotlivé studijní programy, které je časově možno skloubit s rodinou a prací.

V čem je MBA tak úžasné?

Titul MBA pomáhá zvýšit cenu na trhu práce. Jeho nositelé mají široké znalosti z praxe a zaměstnavatelé na to hledí. Nezřídka kdy se stává, že se studenti díky škole seznámí se zajímavým člověkem, který jim pomůže v kariérním posunu. Hlavní výhoda MBA však spočívá v učebním plánu. Studenti se vzdělávají samostatně a hodně se dbá na praktické využití naučených znalostí. To je přesně to, co většině veřejných VŠ chybí.

Jak se do studia pustit?

Nebudeme vám zatajovat, že MBA se dá vystudovat na několika českých školách. My můžeme jen doporučit Cambridge Business School, která patří k těm nejznámějším a nejkvalitnějším u nás. Studium pod jejich taktovkou se drží zahraničních standardů a vedou ho kvalifikovaní lektoři z praxe. Navíc zrovna teď přijímají přihlášky ke studiu, které bude zahájeno v říjnu.

Je potřeba pouze vyplnit přihlášku a doložit minimálně bakalářské vzdělání nebo prokazatelnou praxi. Žádné přijímací zkoušky se nedělají. Taky není špatné si předem rozmyslet zaměření svého studia. V Cambridge Business School vyučují 10 různých programů MBA z různých oblastí od Leadershipu po Marketing a PR. Na konci června pak otevírají přihlašování do dvou zcela nových programů: Management Soft Skills a Strategický management.

Studium trvá jeden rok, je rozdělené do dvou semestrů. Většina vzdělávání probíhá z pohodlí domova přes internet, osobně je potřeba absolvovat celkem 4 setkání, která jsou vždy naplánovaná na sobotu.

Cambridge Business School je vysoká škola pro každého! Více najdete přímo na www.cambschool.cz.

 

20.6.2016