Z Brna až do Silicon Valley

150 pancik

Andrej Pančík po vystudování Fakulty informatiky MU založil několik velmi úspěšných startupů. Nyní působí v Silicon Valley, Mekce počítačového průmyslu.

Andrej Pančík byl po vystudování brněnské Fakulty informatiky Masarykovy univerzity přijat na doktorské studium v Oxfordu, kde založil startup Prizeo. Díky přijetí do prestižního startup inkubátoru se přesunul se svým podnikáním až do Silicon Valley. Jeho hvězda stále stoupá a svůj druhý startup Represent po sedmi měsících fungování prodal se svými dvěma obchodními partnery za devítimístnou sumu. Andreje nedávno přijal i slovenský prezident Kiska.

Proč jste se rozhodl jít studovat do Brna a nepodal jste si přihlášku rovnou někam do světa?

Měl jsem hodně referencí o kvalitě Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Vyhovovala mi možnost studovat předměty různě po univerzitě, a tak si vlastně zformovat studium. A taky mi imponoval kvalitní Informační systém MU a možnost elektronického zápisu bez nesmyslného čekání v řadě.

Za své dosavadní studium jste vystřídal tři univerzity. Jak si stojí ve srovnání?

To se porovnává docela těžko. Na každé z nich jsem studoval jiný program a během něj jsem měl jiné osobní a profesní cíle. Všechny tři univerzity zaměstnávají učitele, kterým záleží na studentech a dělají všechno pro to, aby je naučili, co je potřebné pro život v oboru. To, že na to používají jinou strategii, je jen důsledek kulturních rozdílů a jiné úrovně materiálního zabezpečení.

Čím vás pro zahraniční univerzity vybavila Masarykova univerzita?

Umožnila mi do hloubky studovat oblasti, které mě zajímají. Pak mi pomohla perfektní výuka angličtiny a dobrý podíl teoretických a praktických předmětů.

Děkuji za rozhovor.

Tomáš Kučera, Fakulta informatiky

Andrej Pančík. Foto: Archiv A. Pančíka

Vysoká poptávka po absolventech Fakulty informatiky

O vysoké poptávce po našich absolventech svědčí jejich průměrný nástupní plat přes 45 000 Kč. Díky široké spolupráci FI MU se Sdružením průmyslových partnerů pracují budoucí programátoři na reálných projektech, čímž získávají praktické zkušenosti už během studia.

Dny otevřených dveří na FI

Jak se studuje na FI? Jak a s kterými firmami můžete spolupracovat už za studií? Které obory FI nabízí? Jak jednoduše podat přihlášku, kde budete bydlet nebo kolik bude studium stát? Prozkoumejte fakultu a zjistěte, kde se nachází právě vaše laboratoř!

Dny otevřených dveří proběhnou 13. 1. a 3. 2. 2017. On-line na Facebooku 3. 1. a 25. 1. 2017. Více informací na našem webu.

Podejte si e-přihlášku teď hned!

PR článek FI MUNI 11 2016 DOD 1 PR článek FI MUNI 11 2016 DOD 2

 

28.11.2016