VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Pomocné vědy historické a archivnictví (N0222A120031)

Studijní program: Pomocné vědy historické a archivnictví (N0222A120031)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinovaná

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Absolvent se orientuje v dějinách v dlouhé časové perspektivě od starověku po současnost. Je schopen do historického procesu vřazovat jednotlivé historické jevy, postihovat je v jejich kauzálních a časoprostorových souvislostech i jiných vztazích. Dokáže je interpretovat a je si vědom multiplicity výkladů z různých perspektiv historického dění i současného přístupu k němu. Je schopen analyzovat a interpretovat historické prameny, zvláště písemné (psané česky, německy i latinsky) i odbornou literaturu, primárně psanou česky, slovensky, anglicky a německy. Absolvent dokáže kriticky přistoupit k informacím o historickém a tím i současném dění, historické jevy umí vyložit a postihnout jejich podstatu i širší souvislosti. Je schopen motivovat k zájmu o důležitá témata především s ohledem na oblast své vlastní specializace, reflektovanou v průběhu studia a v diplomové práci. Absolvent získá hlubší znalosti ze všech pomocně vědních disciplín, archivní teorie včetně znalosti platné legislativy i v nových trendech v současném evropském archivnictví. Jeho znalosti budou mít interdisciplinární povahu. Naučí se pracovat s širokou škálou pramenů, zejména písemných a hmotných, archivně je zpracovat a zpřístupnit odborné i laické veřejnosti. Kladen je důraz zvláště na osvojení si schopnosti zpřístupnit prameny odborné veřejnosti formou odborných textů, příp. edic. Absolventi naleznou široké uplatnění nejen jako vysoce kvalifikovaní pracovníci v archivech, muzeích, ve státní správě a samosprávě, ale také ve všech typech kulturních i vzdělávacích institucí, v příspěvkových organizacích, v úřadech, i ve státních a soukromých firmách, a to na pozicích vyžadujících magisterský stupeň vzdělání.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 15.4.2030


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.1.2022, 8.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 7. - 8. 1. 2022

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 24. - 28. 5. 2021 (do 4. 6. sdružené bakalářské programy se zaměřením na vzdělávání), nově akreditovaný program Digitální historické vědy 6. - 10. 9.2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přihláškám: Bc. prodlouženo do 15. 4. 2021, nově akreditovaný program Digitální historické vědy do 23. 8. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 332910
Fax: 49 3331 266
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit