VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Bezpečnost a kvalita léčiv (P0916D080015)

Studijní program: Bezpečnost a kvalita léčiv (P0916D080015)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinovaná

Délka studia: 4

Zaměření: Lékařské (Přírodovědné)

Náplň programu/oboru:
Péče o zdraví obyvatelstva je jednou ze základních úloh každé společnosti. Bezpečnost a kvalitu léčiv lze definovat jako obor zajišťující kvalitu, bezpečnost a účinnost léčiv, léčivých přípravků a potravinových doplňků během jejich životního cyklu, jakož i jejich bezpečné užívání také ve smyslu doporučených léčebných postupů, možných interakcí léčiv mezi sebou či léčiv s potravinami či potravinami pro zvláštní lékařské účely. V širším kontextu jej lze chápat jako soubor kontrolních mechanismů chránících populaci či jedince před nekvalitními a neúčinnými výrobky a jejich kombinacemi, se kterými se mohou setkat v běžném životě. Bezpečnost a kvalita léčiv je aplikovaný interdisciplinární obor, orientovaný na péči o zdraví obyvatelstva z pohledu zajištění kvality, bezpečnosti a účinnosti léčivých přípravků, zdravotních prostředků a potravinových doplňků. Je to souhrn odborných a vědeckých postupů a mezinárodních a etických standardů, které na bázi široké interdisciplinární spolupráce umožňují efektivní aplikaci poznatků v kvalitní péči o populaci. Samostatně, jeden nediferencovaný obor Bezpečnost a kvalita léčiv využívá pro svoji činnost a další rozvoj poznatků všech farmaceutických disciplín, ale také medicínských (teoretických i klinických), biologických, chemických, technických a společenských věd. Jako součást kontrolního a monitorovacího systému ve farmacii a medicíně, který je subsystémem v nadřazeném systému zdravotnictví, rovněž sdružuje zdravotnické vědy, medicínské, farmaceutické i praxi. Vše s cílem zlepšit systém kontroly kvality a péči o pacienta.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 30.6.2025


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 3. 2. 2023 https://www.pharm.muni.cz/pro-uchazece/magisterske-studium

Obsah přijímaček:
Informace o doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Mgr. 13. - 15. 6. 2023. Informace o doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Mgr. 28. 2. 2023. Informace o doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Farmaceutická fakulta
Telefon: 541 562 802
Web: www.pharm.muni.cz
E-mail: studijni@pharm.muni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium se neplatí, další poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit