VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zahradnické inženýrství - více specializací (N0812A370001)

Studijní program: Zahradnické inženýrství (N0812A370001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Specializace Vinohradnictví a vinařství, Specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin, Specializace Zahradnictví. Specializace Zahradnictví: Posláním studia je výchova absolventů s univerzitním vzděláním v oboru Zahradnictví se zřetelem na efektivní ekonomické výsledky výrobních procesů. Zemědělský inženýr v oboru Zahradnictví zaměřuje svoji činnost na pěstování révy vinné, ovoce, zeleniny, květin a speciálních rostlin. Studium plynule navazuje na skupinu disciplín teoretického základu, u kterých je kladen důraz na biologické obory. Na tyto teoretické znalosti navazují profilující předměty směrované do zahradnických výrobních činností (zelinářství, květinářství, ovocnictví, vinohradnictví, techniky a mechanizace) a jejich ekonomiky. Studium završuje skupina volitelných předmětů, umožňující profilování absolventů podle vlastní volby. Absolvent se uplatňuje jako inženýr specialista v různých typech zemědělských podniků se zaměřením na zahradnickou výrobu, dále v obchodních a marketingových organizacích a distribuci, ve školství, výzkumu a státní správě u nás i v zahraničí; je také odborně připraven pro založení a vedení vlastního podniku. Specializace Vinohradnictví a vinařství, Specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin Zaměření magisterského stupně studia vychází z aktuálních potřeb praxe připravit specialisty v oblasti zahradnické produkce a posklizňových technologií s rozšířenou znalostí managementu a marketingu rostlinných potravinových zdrojů, které koresponduje s celospolečenskou potřebou zajištění vysoké jakosti produktů a odpovídající prosperity v podmínkách trvale udržitelného rozvoje. Studium rozvíjí znalosti potravinářských technologií s důrazem na komplexní management jakosti, marketing a pochopení environmentálních dopadů produkce a spotřeby potravin. Absolvent získá znalosti systémů řízení jakosti a praktické dovednosti studované potravinářské specializace, přehled v systému národní legislativy a právního prostředí a orientaci v marketingu rostlinných potravinových zdrojů. Je schopen samostatné tvůrčí práce a strategického rozhodování, stejně jako práce v týmu s využitím rozvinutých komunikačních dovedností.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.2.2029


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 20.1.2021, 17.2.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 20. 1. a 17. 2. 2021 https://zf.mendelu.cz/31024-harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. KA změna ústní pohovor přes Skype od 29. 6. 2020, ostatní programy bez přijímací zkoušky, 2. kolo KA motivační dopis, portfolio prací do 30. 7., ústní pohovor formou videohovoru 13. 8. 2020, ostatní programy bez přijímací zkoušky. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. termín posunut do 30. 4 2020, 2. kolo 30. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zahradnické inženýrstvíZahradnická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta
Telefon: 519 367 220
Fax: 519 367 222
Web: http://www.zf.mendelu.cz
E-mail: info@zf.mendelu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek při studiu delším než je standardní doba za každých započatých 6 měsíců studia: 11 500 Kč ve druhém roce, podrobnosti http://mendelu.cz/uredni-deska

Koleje: http://www.skm.mendelu.cz/

Menza: http://www.skm.mendelu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit