VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zahradnické inženýrství - více specializací (N0812A370001)

Studijní program: Zahradnické inženýrství (N0812A370001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Specializace Vinohradnictví a vinařství, Specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin, Specializace Zahradnictví. Specializace Zahradnictví: Posláním studia je výchova absolventů s univerzitním vzděláním v oboru Zahradnictví se zřetelem na efektivní ekonomické výsledky výrobních procesů. Zemědělský inženýr v oboru Zahradnictví zaměřuje svoji činnost na pěstování révy vinné, ovoce, zeleniny, květin a speciálních rostlin. Studium plynule navazuje na skupinu disciplín teoretického základu, u kterých je kladen důraz na biologické obory. Na tyto teoretické znalosti navazují profilující předměty směrované do zahradnických výrobních činností (zelinářství, květinářství, ovocnictví, vinohradnictví, techniky a mechanizace) a jejich ekonomiky. Studium završuje skupina volitelných předmětů, umožňující profilování absolventů podle vlastní volby. Absolvent se uplatňuje jako inženýr specialista v různých typech zemědělských podniků se zaměřením na zahradnickou výrobu, dále v obchodních a marketingových organizacích a distribuci, ve školství, výzkumu a státní správě u nás i v zahraničí; je také odborně připraven pro založení a vedení vlastního podniku. Specializace Vinohradnictví a vinařství, Specializace Zpracovatelské technologie a kvalita potravin Zaměření magisterského stupně studia vychází z aktuálních potřeb praxe připravit specialisty v oblasti zahradnické produkce a posklizňových technologií s rozšířenou znalostí managementu a marketingu rostlinných potravinových zdrojů, které koresponduje s celospolečenskou potřebou zajištění vysoké jakosti produktů a odpovídající prosperity v podmínkách trvale udržitelného rozvoje. Studium rozvíjí znalosti potravinářských technologií s důrazem na komplexní management jakosti, marketing a pochopení environmentálních dopadů produkce a spotřeby potravin. Absolvent získá znalosti systémů řízení jakosti a praktické dovednosti studované potravinářské specializace, přehled v systému národní legislativy a právního prostředí a orientaci v marketingu rostlinných potravinových zdrojů. Je schopen samostatné tvůrčí práce a strategického rozhodování, stejně jako práce v týmu s využitím rozvinutých komunikačních dovedností.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.2.2029


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 16. 9. 2021, 28. 1. 2022, 10. 2. 2022 https://zf.mendelu.cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. KA 23. - 27. 5. 2022, ostatní programy bez přijímací zkoušky. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2022, prodloužení do 30. 4. 2022. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zahradnické inženýrstvíZahradnická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta
Telefon: 519 367 220
Fax: 519 367 222
Web: http://www.zf.mendelu.cz
E-mail: info@zf.mendelu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek při studiu delším než je standardní doba za každých započatých 6 měsíců studia: 11 500 Kč ve druhém roce, podrobnosti http://mendelu.cz/uredni-deska

Koleje: http://www.skm.mendelu.cz/

Menza: http://www.skm.mendelu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit