VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Kurátorská studia (8206T119)

Studijní program: Výtvarná umění (N8206)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Obor Kurátorská studiaTento studijní obor reaguje na potřebu zajistit erudované pracovníky pro sféru produkce,prezentace a socializace výtvarného umění. Specifičnost tohoto oboru spočívá ve spojeníteoretické a praktické složky studia, které směřuje ke zvládnutí problematiky provozukulturních institucí, prezentace a socializace výtvarného umění, publicistiky, kritiky a trhus uměním. Studijní obor kombinuje teoretické znalosti z dějin a teorie uměnía společenskovědních oborů s praktickými dovednostmi organizace provozu v institucích,které uchovávají, odborně zpracovávají a zveřejňují díla vizuálního umění. Zvláštní zřetelje v náplni studia kladen na problematiku současného výtvarného umění a vizuální kulturyv České republice a celém středoevropském kulturním prostoru. Pozornost budevěnována rovněž poznatkům o teorii umění a metodologii dějin umění a o problematicegalerijního provozu. Speciální důraz bude kladen na produkci a marketing současnéhoumění. Absolvent bude vybaven jak teoretickými poznatky, tak zároveň i praktickýmidovednostmi, jež získá během studia spoluprací s konkrétními institucemi i sezahraničními odborníky, reprezentanty významných galerijních institucí. Praktickézkušenosti, získané a reflektované již v průběhu studia, připraví absolventa na reálnépracovní podmínky a umožní jeho zařazení v různých oblastech produkcea institucionalizace výtvarného umění.Absolvent studijního oboru Kurátorská studia se může uplatnit jako kurátor či lektorv galeriích a muzeích, ve sféře státní, veřejné i soukromé a komerční. Bude působitv oblasti produkce výstav pro domácí i zahraniční kulturní instituce; dále nalezneuplatnění v redakcích odborných periodik nebo v nakladatelských domech orientovanýchna výtvarné umění a kulturní historii, v publicistice a umělecké kritice, popřípadě ve sféřevizuální komunikace a její administrativy.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 3. 11. 2021 https://fud.ujep.cz/wp/wp-content/uploads/2021/05/harmonogram-fud-21-22.pdf

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 10. - 12. 2. 2022, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 17. 1. 2022, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Výtvarná uměníFakulta umění a designuUniverzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad LabemPorovnat

vysokeskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Ebook:

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat309 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Fakulta umění a designu
Telefon: 475 285 129
Fax: 475 285 127
Web: http://fud.ujep.cz/
E-mail: veronika.sladkova@ujep.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 12 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.ujep.cz/cs/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://skm.ujep.cz/

Menza: http://skm.ujep.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit