VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Chemie a technologie potravin - 3 specializace (B0721A210001)

Studijní program: Chemie a technologie potravin (B0721A210001)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Specializace Biochemická technologie, Chemie a analýza přírodních látek, Potravinářská chemie a technologie. Specializace BT: Nic dokonalejšího než živý systém neexistuje. Chcete ho pochopit a naučit se využívat jeho schopnosti? Tak přijďte k nám studovat biotechnologii. Rozsáhlý teoretický základ získáte na přednáškách, velký důraz však klademe i na laboratorní dovednosti. Laboratořemi vás provedeme od úplných základů až k pokročilé práci s moderními přístroji i s živými buňkami. Až dostudujete, budete specialisté na biotechnologii. Uplatnění najdete v potravinářských i biotechnologických výrobách, ve farmacii, ve výzkumu a vývoji i v kontrolních institucích. Ale bude škoda zůstat u bakaláře, můžete pokračovat ve studiu na magistra, třeba ve studijním programu Chemie a technologie potravin. Specializace CHAPL : Příroda je pro lidstvo nenahraditelným zdrojem základních živin, surovin a energie, ale také různých léčivých látek, vitamínů, minerálů i toxinů. V posledních letech je stále více upřednostňován trend využívání přírodních látek a bioprocesů nejen v tradičních odvětvích, jako je potravinářství, ale i v řadě dalších směrů, jako je farmacie, kosmetika, spotřební průmysl, i materiálové vědy. Specializace PCHT: Jíst musíme všichni a denně. Zajímá vás, co vlastně jíme? Naučíte se stanovit složení potravin a poznat, jestli jsou kvalitní, zdravé či škodlivé. Budete se podílet na vývoji nových potravin a v praxi využívat moderní metody analýzy potravin. Jako potravinářský chemik se budete orientovat v oblasti produkce a technologie potravin a jejich složek. Budete umět využívat moderní analytické metody k prokázání původu, pravosti a kvality potravin. Uplatnění najdete v oblastech zemědělství, kosmetiky, farmacie, biomedicíny či biotechnologií. Pokud nebudete mít dost, běžte na magistra. Třeba se zaměřením na potravinářské technologie, biotechnologie nebo další příbuzné obory.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 6.6.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 4.2.2022, 5.2.2022, 6.2.2022, 7.2.2022, 8.2.2022, 9.2.2022, 10.2.2022, 11.2.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 4. - 11. 2. 2022 https://www.fch.vut.cz/uchazeci/dod

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímací zkoušky. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímací zkoušky. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 31.3.2022

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2022. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Chemie a technologie potravinFakulta chemickáVysoké učení technické v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoké učení technické v Brně, Fakulta chemická
Telefon: 541 149 357-359
Fax: 541 211 697
Web: http://www.fch.vut.cz/
E-mail: studijni@fch.vut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: 13 200 Kč za každých započatých 6 měsíců studia při překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok o méně než 12 měsíců, podrobnosti https://www.vutbr.cz/studenti/poplatky

Koleje: http://www.kam.vutbr.cz/

Menza: http://www.kam.vutbr.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit