VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Applied Physiotherapy (N0915A360005)

Studijní program: Applied Physiotherapy (N0915A360005)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Aplikovaná fyzioterapie je obor zdravotnické činnosti zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních poruch pohybového systému. Prostřednictvím pohybu a dalších fyzioterapeutických postupů cíleně ovlivňuje funkce ostatních systémů včetně funkcí psychických. Studium je určeno absolventům akreditovaných bakalářských studijních oborů fyzioterapie v České republice. Absolventi zahraničních vysokých škol (s výjimkou Slovenské republiky) musejí podstoupit proces nostrifikace. Standardní doba studia na UK FTVS je 2 roky. Studium je členěno do čtyř semestrů, zahrnuje předměty rozšiřující znalosti, dovednosti získané ve studiu bakalářském a zaměřuje fyzioterapeuta na poskytování specializované fyzioterapeutické péče prostřednictvím nejméně jedné specializované metodiky nebo konceptu oboru fyzioterapie. K nejdůležitějším vyučovaným předmětům studia patří: speciální kineziologie, diferenciální diagnostika, výběr fyzioterapeutických metod, aplikované techniky PNF, klinická efektivita ve fyzioterapii, speciální kapitoly z klinických oborů, management ve zdravotnictví, fyzioterapie u sportovců, preventivní programy ve fyzioterapii, metodologie vědy, prezentace výsledků vědecké práce. Důležitou součástí studia v každém roce je specializovaná praxe v klinických zařízeních, souvislá praxe a klinické kolokvium pod vedením fyzioterapeutů. Po získání 120 kreditů (ECTS) skládají studenti státní závěrečné zkoušky, jejichž součástí je obhajoba diplomové práce, teoretické zkoušky a zkouška na klinickém pracovišti.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.6.2030


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 27. 1. 2023 https://ftvs.cuni.cz/FTVS-2638.html

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. talentové zkoušky 15. - 16. 4. 2023, písemné zkoušky 1. - 6. 6. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2023, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Fakulta tělesné výchovy a sportu
Telefon: 220 172 075
Web: http://www.ftvs.cuni.cz
E-mail: prijimacky@ftvs.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Fyzioterapie 35 000 Kč, ostatní programy 29 000 Kč, podrobnosti https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit