VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Filozofie (N0223A100001)

Studijní program: Filozofie (N0223A100001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní (Filosofické)

Náplň programu/oboru:
Absolvent studijního programu získá rozvinuté znalosti z oboru systematické filozofie a schopnost tyto znalosti chápat v interdisciplinárních souvislostech. Získá znalost základních primárních a sekundárních textů oboru a tematických oblastí, přehled o jejich dějinném vývoji a soudobém stavu. Díky orientaci studijního programu na soudobý stav poznání v mezinárodním měřítku a na analytické metody, získá absolvent schopnost pracovat s primárními i sekundárními texty v originálním znění, tvůrčím způsobem interpretovat text, analyzovat a kriticky zhodnotit jeho argumentační strukturu. V širším měřítku si absolvent osvojí schopnost promítat získané teoretické znalosti jak do pedagogických, tak do badatelských projektů. Bude schopen přednášet před širokým publikem, ať už ve státní či soukromé sféře. Kromě základní jazykové kompetence bude disponovat i znalostmi z oblasti vědecké metodologie (zejména v oblasti současných společenských a přírodních věd). Získané poznatky a dovednosti bude schopen prakticky využít nejenom v akademické oblasti, ale i v oblasti státní správy, neziskových organizací či pedagogických institucí. Absolvent bude schopen samostatně a kriticky posuzovat otázky vyvstávající z etických a normativních rozměrů fungování společnosti (střet zájmů, politická kultura atd.). Bude tedy připraven pro práci v etických komisích jak ve státním sektoru, tak i v oblasti lidských zdrojů (např. vypracování firemních etických kodexů). Svými dovednostmi kritické analýzy a jasné formulace tezí, jakož i svou jazykovou vybaveností bude připraven koncipovat programy kulturních, společenských a politických aktivit, pracovat v oblasti žádostí o evropské granty a připravovat projekty meziregionální, celostátní i evropské spolupráce. S ohledem na tento typ studijního programu se tedy absolvent uplatní například: v akademické sféře a v dalších institucích zabývajících se vědou, výzkumem, vývojem a inovacemi, v kulturních a neziskových institucích nebo taky v diplomatické sféře.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 14.7.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 13. 1. a 4. 2. 2023 https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/prijimaci-zkousky/dny-otevrenych-dveri, https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/studium/harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 15. - 26. 5. 2023, pro sdružené programy se zaměřením na vzdělávání 22. 5. - 26. 6. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
FilozofieFilozofická fakultaUniverzita Hradec KrálovéPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 332 910
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit