VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Politologie - africká studia (6701T021)

Studijní program: Politologie (N6701)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Díky interdisciplinárnímu přístupu získá absolvent oboru kromě politologického i komplexní společenskovědní vzdělání vztahující se k Africe. Bude schopen nejen analyzovat politické děje v jednotlivých státech či regionech, ale dokáže je synteticky propojit i v rámci souvislostí dějinného a celospolečenského vývoje, což umožní kvalitnější a hlubší pochopení dané problematiky. Vzhledem ke specifičnosti tohoto oboru nejen v České republice, ale i v okolních státech, budou mít absolventi šanci uplatnit se v širším evropském prostoru, a to v celé řadě organizací, firem či institucí, které se zaměřují na spolupráci s africkým areálem. Zájem o otázku a řešení problémů tzv. rozvojového světa je vlastní mnoha vládním či nevládním organizacím, v jejichž rámci se mohou absolventi tohoto oboru uplatnit. Tyto organizace vytváří celou řadu nových projektů, agentur a komisí, jež se koncentrují právě na rozvojové otázky. Absolventi budou moci pracovat také ve státní sféře či na ministerstvech, jejichž agendy se orientují na daný region. Významnou platformu pro uplatnění absolventů představují také hromadné sdělovací prostředky, zejména tisk, který s narůstající relevancí afrického regionu potřebuje odborníky a analytiky schopné definovat specifické problémy daných oblasti a nabízet jejich řešení. V neposlední řadě neprobádanost této oblasti v českém akademickém prostředí vzbudí zájem mnoha magisterských absolventů o pokračující studium dané problematiky v rámci doktorského stupně studia.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.1.2022, 8.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 7. - 8. 1. 2022

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 24. - 28. 5. 2021 (do 4. 6. sdružené bakalářské programy se zaměřením na vzdělávání), nově akreditovaný program Digitální historické vědy 6. - 10. 9.2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Pozn. k přihláškám: Bc. prodlouženo do 15. 4. 2021, nově akreditovaný program Digitální historické vědy do 23. 8. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
PolitologieFilozofická fakultaUniverzita Hradec KrálovéPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 332910
Fax: 49 3331 266
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit