Mechatronics (N0714A150003)

Studijní program: Mechatronics (N0714A150003)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: strojařina, ostatní technické, technické a IT obory, technické a IT obory

Náplň programu/oboru:
Magisterský studijní obor Mechatronics (MEA) je zajišťován v anglickém jazyce. Jde o společný studijní obor TU v Liberci a HS Zittau/Görlitz, který je zařazen pod studijní program N2612 Electrical engineering and informatics a je možné jej studovat v prezenční formě studia. Výuka v jednotlivých semestrech probíhá v Liberci nebo v Žitavě. Obor připravuje odborníky se znalostmi z oblasti informatiky, automatizace, diagnostiky, měřicích a řídicích procesů a konstrukce elektronického řízení strojů s optimálním využitím mechanických, elektrických, hydraulických a pneumatických prvků a uzlů. Důraz je kladen na výchovu pracovníků navrhujících koncepce řešení. Absolventi však získají i speciální znalosti, které mohou uplatnit v oblasti řešení složitých procesů včetně interakce fyzikálních polí. Splněním podmínek během studia může absolvent získat 2 diplomy (Master of Engineering a Inženýr).

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.12.2028

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: To be announced.

Obsah přijímaček:
The applicants face a written test and an oral interview on professional knowledge related to the desired study program. Applicants will be accepted in order based on the number of points obtained. The maximum number of points from the written test and the oral interview is 30 points, while the minimum number of points for admission to the study is 15 points.

Pozn. k přijímačkám: The online admission test will be conducted on April 9th, 2024 at 2 PM (CEST). Online interviews will be organized between April 10th - 12th, 2024. For more information click here: https://www.fm.tul.cz/en/admissions/masters-studies/admission-information

Pozn. k přihláškám: The 1st ROUND OF ADMISSIONS to the English version of the Mechatronics programme is now open. The application deadline is March 31st, 2024. The 2nd ROUND OF ADMISSIONS to the English version of the Mechatronic programme - the application deadline is June 20th, 2024.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Technická univerzita v Liberci, Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií
Telefon: 485 353 429, 485 353 624
Web: https://www.fm.tul.cz/
E-mail: studijni.fm@tul.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatky spojené se studiem; Podrobnosti na: https://www.tul.cz/studenti/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: https://koleje.tul.cz/

Menza: https://menza.tul.cz/