VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Sociální patologie a prevence (B0188P190001)

Studijní program: Sociální patologie a prevence (B0188P190001)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní (Pedagogické)

Náplň programu/oboru:
Studijní obor poskytuje studentům ucelené soubory vědomostí o sociálně patologických jevech z pohledu psychologického, pedagogického, sociální práce. V širším rámci jsou sledovány také disciplíny související s právní tématikou, poznatky z oblasti společenských věd, sociální politiky a sociální práce. Důraz je kladen na interdisciplinární pojetí v širších souvislostech. Bakalářský studijní obor respektuje minimální vzdělávací standard v sociální práci, který odpovídá mezinárodním normám a zaměřuje se na vytváření klíčových kompetencí, tj. širokého profilu absolventa a pracovníka s integrovaným všeobecným a odborným vzděláním. Studium také připravuje absolventy k samostatnému řešení problémů a vykonávání odborných činností (sociální prevence, sociálně právní ochrany, depistáží a sociálních analýz, sociálně právního poradenství, sociální diagnostiky). I když je program v prvé řadě zaměřen na jejich uplatnění v praxi, představuje dostatečné východisko pro další dvouleté navazující magisterské studium. Cílem studia je připravit profesně zdatné a eticky odpovědné pracovníky jak v oblasti pedagogiky, tak sociální práce. Absolventi budou mj. také schopni samostatně posuzovat a ve spolupráci s klientem řešit jeho obtížnou životní situaci, budou umět komunikovat a pracovat s jedinci i skupinami v různé sociální situaci, vykonávat základní poradenské, analytické a plánovací činnosti. Poměrně široký společenskovědní základ i celková koncepce studia podporují komplexní a interdisciplinární přístup k problémům, schopnost jejich kritické analýzy a hledání samostatných řešení. Získané teoretické znalosti i praktické dovednosti vytvářejí základ, umožňující úspěšné pokračování v navazujícím magisterském studiu oborů podobného zaměření na jiných fakultách v České republice.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 29.6.2029


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 2. 2. 2022 osobně i online https://www.slu.cz/fvp/cz/denotevrenychdveri

Obsah přijímaček:
Test OSP NSZ SCIO v termínu nejpozději do 22. 5. 2022. Podrobnosti https://www.slu.cz/fvp/cz/soprijimacirizeniaktualni

Pozn. k přijímačkám: Bc. SPP, SP, DH, EPS, SPVS termíny OSP NSZ SCIO do 21. 5. 2022, ostatní programy květen - červen 2022, 2. kolo EPS termíny OSP NSZ SCIO do srpna/září 2022. Informace o navazujícím magisterském studiu naleznete a stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2022, nově akreditovaný program SPVS 30. 4. 2022, 2. kolo EPS 31. 8. 2022. Informace o navazujícím magisterském studiu naleznete na stránkách fakulty.

SCIO: ano

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Slezská univerzita v Opavě, Fakulta veřejných politik v Opavě
Telefon: 553 684 121
Web: http://www.fvp.slu.cz
E-mail: studium@fvp.slu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba studia zvětšená o jeden rok 13 170 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců studia. Podrobnosti https://www.slu.cz/slu/cz/studijnioddelenipoplatky

Koleje: https://www.slu.cz/fpf/cz/kolejeamenzyonas

Menza: https://www.slu.cz/fpf/cz/kolejeamenzyonas


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit