VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Aplikovaná fyzika - více možností (N0533A110008)

Studijní program: Aplikovaná fyzika (N0533A110008)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Specializace Biofyzika, Fyzika nanostruktur. Studenti navazujícího magisterského studijního programu Fyzika jsou vybaveni znalostmi základních fyzikálních disciplín včetně matematického základu, získanými při předchozím studiu bakalářského studijního programu Fyzika. Jádro navazujícího studia tvoří profilující předměty věnované rozšíření základů teoretické (kvantová fyzika, spektroskopie) a experimentální fyziky (elektronika a měřící přístroje, metody studia struktury molekul a materiálů - především spektroskopické metody). Dále jsou nabízeny předměty specializací s přesahem do biologie (specializace Biofyzika), resp. chemie a materiálů (především specializace Fyzika nanostruktur), které do značné míry souvisí s volbou metod studia (experimentální metody s důrazem na metody optické spektroskopie pro specializaci Biofyzika, resp. metody výpočetní fyziky a chemie pro specializaci Fyzika nanostruktur) a objektů studia (biologický materiál rostlinného původu na různé úrovni komplexnosti, resp. molekulární komplexy, nanosystémy a materiály). Studenti mají v rámci studijního plánu rovněž velký prostor pro samostatnou a tvůrčí aplikaci teoretických poznatků i experimentálních metod při řešení diplomových prací, jejichž témata jsou téměř výlučně vázána na řešení vědeckých projektů. Cílem je rovněž připravit studenty na odbornou komunikaci a prezentaci svých výsledků nejenom v rámci diplomových seminářů, ale také na studentských vědeckých soutěžích a (mezi)národních konferencích. Specializace Biofyzika se v navazujícím magisterském studiu zaměřuje na rozšíření znalostí o experimentálních metodách umožňujících pochopení souvislostí biofyziky s příbuznými biologickými a chemickými obory a aplikací těchto metod především v oblastech studia fotosyntézy a (eko)fyziologie rostlin. Specializace Fyzika nanostruktur je více teoreticky orientovaná, kromě nezbytného experimentálního základu se zaměřuje hlavně na pochopení elektronové struktury a vlastností molekul, nanosystémů a pevných látek. K znalostem spektroskopického zkoumání specializace přidává možnost modelování/simulace (nano)struktur a jejich vlastností pomocí výpočetní fyziky.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 6.4.2029


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 6.12.2022, 27.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 6. - 8. 12. 2022 online, 27. 1. 2023 prezenčně https://prf.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. květen 2023, některé programy bez přijímací zkoušky. V kombinaci sdruženého programu musí být splněny podmínky pro obě části. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2023. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Aplikovaná fyzikaPřírodovědecká fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 597 092 109
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: studium.prf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok a studium v cizím jazyce https://www.osu.cz/poplatky-za-studium/

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit