VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Aplikovaná informatika - více možností (B0613A140002)

Studijní program: Aplikovaná informatika (B0613A140002)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Distanční, Kombinovaná

Délka studia: 3

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Specializace Aplikovaná informatika, Softwarové systémy. Cílem vzdělávání studijního programu Aplikovaná informatika je příprava specialistů, kteří jsou schopni využívat svých získaných znalostí při systémovém řešení úloh z oblasti aplikované informatiky s využitím moderních metod a technologií. Tyto schopnosti se získají v průběhu studia aktivní účastí studentů na řešení praktických problémů a při seznámení se s novými poznatky z oblasti teoretické a aplikované informatiky. Absolventi získají nezbytné znalosti z oblasti matematické informatiky a to především z teorie formálních jazyků, teorie algoritmů a logiky. Dále získají návazné dovednosti v teoretické informatice spočívající ve schopnosti stanovit konkrétní složitost algoritmů, navrhovat gramatiky pro fragmenty umělých jazyků a k nim rovněž jednoduché akceptory těchto jazyků. V oblasti algoritmizace a programování pak získají dovednosti nezbytné pro algoritmické řešení problémů, tj. analýzu problému, návrh algoritmu, optimalizaci z hlediska časové složitosti a implementaci ve vhodném vývojovém nástroji. V oblasti databázového modelování získají teoretické znalosti, které pak transformují do dovedností při tvorbě konceptuálních a datových modelů a implementaci v konkrétním SŘBD. Absolventi programu získají také znalosti teoretických principů počítačové grafiky a jejich implementace, znalosti z oblasti umělé inteligence a kompetence pro řešení problémů s pomocí metod umělé inteligence a softcomputingu. Významné jsou rovněž dovednosti z oblasti počítačových síti a bezpečnosti informačních systémů. V obou specializacích programu jsou profilující předměty, které umožnují buď akcentovat disciplíny aplikované informatiky v obecnějším pojetí (s možnou návazností ve vyšších úrovních studia) nebo u specializace Softwarové systémy cíle studia směřují k profilu absolventa zaměřeného na tvorbu softwarových systémů s přímým uplatněním v praxi (s pomocí znalostí softwarového inženýrství získají teoretické znalosti o návrhu vrstvených softwarových komponent a metodickou podporu pro práci v týmu při tvorbě informačních systémů). Nedílnou součástí je důraz na odbornou komunikaci a přehled o současných trendech IT v anglickém jazyce. Bakalářský studijní program Aplikovaná informatika bude realizován v těchto studijních plánech: 1. specializace Aplikovaná informatika, 2. specializace Softwarové systémy.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 17.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. - 8. 12. 2022 online, 27. 1. 2023 prezenčně https://prf.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

Obsah přijímaček:
Bez PZk. Podrobnosti https://prf.osu.cz/prijimaci-rizeni/

Pozn. k přijímačkám: Bc. květen 2023, některé programy bez přijímací zkoušky, 2. kolo 1. - 14. 8. 2023. V kombinaci sdruženého programu musí být splněny podmínky pro obě části. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2023, 2. kolo vybrané programy 17. 7. 2023. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Aplikovaná informatikaPřírodovědecká fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 553 462 111
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: studium.prf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok a studium v cizím jazyce https://www.osu.cz/poplatky-za-studium/

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit