VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učitelství pro střední školy - více možností ()

Studijní program: Učitelství pro střední školy ()

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné (Pedagogické)

Náplň programu/oboru:
Specializace Biologie, Fyzika, Geografie, Chemie, Informatika, Matematika. Cílem studijního programu Učitelství pro střední školy na OU je připravit kvalifikované učitele pro výuku na středních školách. Zároveň dle zákona č. 563/2004 o pedagogických pracovnících je absolvent tohoto programu způsobilý k výkonu profese učitele také pro 2. st. základních škol. Koncepce je jednotná napříč třemi fakultami připravujícími učitele středních škol - pedagogickou, filozofickou a přírodovědeckou. V rámci studijního programu si student volí vždy dvě specializace, s výjimkou jednooborová specializace Učitelství výtvarné výchovy pro SŠ a ZUŠ. Těžiště kurikula je v pedagogických a psychologických disciplínách, oborových didaktikách a praxi. Pedagogické a psychologické předměty jsou koncipovány tak, aby umožnily studentům proniknout do hloubky v jednotlivých disciplínách a zároveň vytvářely vzájemné vazby. Značný prostor je věnován profesním praxím. Zároveň se prohlubuje oborově-vědní základ získaný v předcházejícím studiu. Společná část SP zahrnuje: - pedagogicko-psychologické předměty, - oborové didaktiky, - reflektované praxe, - předměty vedoucí ke zpracování diplomové práce. Specializace zahrnují: - oborově-vědní předměty, - oborově-didaktické předměty. Studium má studentům zejména poskytnout příležitost - k osvojení odborných znalostí a dovedností v oblasti obecně-didaktické, oborově-didaktické a psychodidaktické; (prostřednictvím předmětů Obecná didaktika, oborové didaktiky a další oborově-didaktické předměty, Kurikulum, Pedagogická psychologie, praxe); - k rozvíjení odborných znalostí a dovedností v oblasti diagnosticko-intervenční (Pedagogická psychologie, Základy psychopatologie dětí a mladistvých, Inkluzivní speciální pedagogika, Náročné situace ve škole, praxe); - k osvojení odborných znalostí a dovedností v oblasti pedagogického managementu a legislativy (Obecná didaktika, oborové didaktiky, Inkluzivní speciální pedagogika, příp. Management třídy a školy); - k vytvoření dovedností profesní sebereflexe a obecných způsobilosti souvisejících s profesní a osobnostní kultivací (všechny disciplíny, především však reflektivní zkušenost z praxí); - k rozvíjení odborných znalostí a dovedností v oblasti aprobačních oborů; - k rozvíjení znalostí a dovedností z oblasti informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání (například prostřednictvím předmětu Vedení výuky pomocí ICT); - k dalšímu rozvoji schopnosti studentů komunikovat profesionálně ve svém oboru v mezinárodním prostředí (zejména prostřednictvím bloku povinně-volitelných předmětů zaměřených na internacionalizaci). Student si volí dvě z následující nabídky 22 specializací: Anglický jazyk, Biologie, Český jazyk, Dějepis, Dějiny výtvarné kultury, Fyzika, Francouzský jazyk, Geografie, Hudební výchova, Chemie, Informatika, Matematika, Německý jazyk, Polský jazyk, Pedagogika, Psychologie, Ruský jazyk, Sbormistrovství, Španělský jazyk, Tělesná výchova, Výtvarná výchova, Základy společenských věd.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. - 8. 12. 2022 online, 27. 1. 2023 prezenčně https://prf.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. květen 2023, některé programy bez přijímací zkoušky, 2. kolo 1. - 14. 8. 2023. V kombinaci sdruženého programu musí být splněny podmínky pro obě části. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2023, 2. kolo vybrané programy 17. 7. 2023. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 553 462 111
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: studium.prf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok a studium v cizím jazyce https://www.osu.cz/poplatky-za-studium/

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit