Matematika (N0541A170004)

Studijní program: Matematika (N0541A170004)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: matematika

Náplň programu/oboru:
Zajímáte se o matematiku a chcete ji studovat? Na Masarykově univerzitě k tomu máte ty nejlepší podmínky. Pokud jste absolventy bakalářského programu Matematika a máte díky němu teoretický základ v řadě matematických disciplín, toto navazující magisterské studium vám poskytne rozšíření všeobecného matematického základu v nosných matematických disciplínách (Algebra a Matematická analýza). Zároveň získáte hlubší ucelené vzdělání ve zvolených partiích moderní matematiky. Tímto studiem si vybudujete a prohloubíte potřebné znalosti a schopnosti, které usnadní řešení problémů reálného světa a rozvíjení samostatné tvůrčí činnosti. Studium matematiky podpoří vaši schopnost kriticky myslet a používat matematické myšlení v každodenním životě i v širších souvislostech. Po absolvování tohoto programu získáte všechny potřebné předpoklady k tomu, abyste mohli získat řadu matematických kariérních příležitostí v oblasti obchodu, státního aparátu a průmyslu. Chceme oslovit matematicky schopné studenty a zajistit jim promyšlený magisterský studijní program. Součástí studia jsou kurzy, které se pohybují od základních po pokročilé a odráží výzkumné zájmy zaměstnanců, individuální zájmy studentů i aktuální potřeby pracovního trhu. Jako studenti přírodovědecké fakulty budete moci využívat krásné prostředí botanické zahrady i moderní vybavení knihovny a studoven.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 4.8.2028

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 27. a 30. 1. 2024 https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc TSP více termínů prosinec 2023 - duben 2024, oborové testy u vybraných programů 20. 4. 2024, 2. kolo TSP/oborový test/pohovor 23. 8. 2024. Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 29. 2. 2024, 2. kolo vybrané programy 28. 7. 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 549 493 577
Web: http://www.sci.muni.cz/
E-mail: studijni@sci.muni.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/