VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Zahradní a krajinářská architektura (4109T001)

Studijní program: Zahradní a krajinářská architektura (N4109)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Zahradní a krajinářská architektura (ZaKA) je tvořivou syntézou umění, sociálních věd, biologie, ekologie, techniky, technologie a ekonomiky. Její podstatou je funkční a estetické formování prostorů sídel a krajiny. V sídlech se zaměřuje na navrhování a obohacování urbánních prostorů prvky zeleně, vody, drobné architektury, umění, funkčního a programového zařízení. Jedná se především o tvorbu zahrad a parků, dotváření ulic, náměstí, nábřeží, obytných i výrobních zón sídel s akcentem na jejich estetickou, obytnou, rekreační a ekologickou funkci. Předmětem činnosti je i dotváření interiérů pomocí rostlin. Absolventi oboru jsou připravováni i na péči o další přírodní prvky sídel s významným podílem vegetace. Mimo sídelní útvary se s jinými profesemi spolupodílí na dotváření, obnově a ochraně krajiny ve vztahu k jejím kulturním a přírodním hodnotám, výrobě, bydlení, rekreaci a dopravě. Důležitým východiskem vzdělání jsou teoretické a praktické disciplíny, rozvíjející invenci, tvořivé estetické a umělecké schopnosti, hluboký biologický základ, technické myšlení. Absolvent oboru zvládá škálu činností na úrovni územního a krajinného plánování, projekce, zakládání, údržby a veřejné správy, zaměřených jak na objekty zeleně, tak další přírodní prvky a celé úseky městské i venkovské krajiny. Uplatnění najde jako podnikatel, zaměstnanec, po získání autorizace České komory architektů i coby svobodný architekt. Teoretickým základem studia jsou předměty biologické (botanika, ekologie, dendrologie), umělecké nebo technické (výtvarná tvorba, zahradně architektonická tvorba, stavby a architektura, urbanismus, krajinné plánování, použití rostlin apod.). Prostřednictvím povinných a volitelných předmětů se mohou posluchači specializovat na zahradní a krajinářskou architekturu, krajinné plánování, péči o krajinu a realizaci zahradních a krajinářských úprav. Studium je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 20.1.2021, 17.2.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 20. 1. a 17. 2. 2021 https://zf.mendelu.cz/31024-harmonogram-akademickeho-roku

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. KA změna ústní pohovor přes Skype od 29. 6. 2020, ostatní programy bez přijímací zkoušky, 2. kolo KA motivační dopis, portfolio prací do 30. 7., ústní pohovor formou videohovoru 13. 8. 2020, ostatní programy bez přijímací zkoušky. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. termín posunut do 30. 4 2020, 2. kolo 30. 7. 2020. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Zahradní a krajinářská architekturaZahradnická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta
Telefon: 519 367 220
Fax: 519 367 222
Web: http://www.zf.mendelu.cz
E-mail: info@zf.mendelu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek při studiu delším než je standardní doba za každých započatých 6 měsíců studia: 11 500 Kč ve druhém roce, podrobnosti http://mendelu.cz/uredni-deska

Koleje: http://www.skm.mendelu.cz/

Menza: http://www.skm.mendelu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit