VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Krajinářská architektura (N0812A010001)

Studijní program: Krajinářská architektura (N0812A010001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Zahradní a krajinářská architektura (ZaKA) je tvořivou syntézou umění, sociálních věd, biologie, ekologie, techniky, technologie a ekonomiky. Její podstatou je funkční a estetické formování prostorů sídel a krajiny. V sídlech se zaměřuje na navrhování a obohacování urbánních prostorů prvky zeleně, vody, drobné architektury, umění, funkčního a programového zařízení. Jedná se především o tvorbu zahrad a parků, dotváření ulic, náměstí, nábřeží, obytných i výrobních zón sídel s akcentem na jejich estetickou, obytnou, rekreační a ekologickou funkci. Předmětem činnosti je i dotváření interiérů pomocí rostlin. Absolventi oboru jsou připravováni i na péči o další přírodní prvky sídel s významným podílem vegetace. Mimo sídelní útvary se s jinými profesemi spolupodílí na dotváření, obnově a ochraně krajiny ve vztahu k jejím kulturním a přírodním hodnotám, výrobě, bydlení, rekreaci a dopravě. Důležitým východiskem vzdělání jsou teoretické a praktické disciplíny, rozvíjející invenci, tvořivé estetické a umělecké schopnosti, hluboký biologický základ, technické myšlení. Absolvent oboru zvládá škálu činností na úrovni územního a krajinného plánování, projekce, zakládání, údržby a veřejné správy, zaměřených jak na objekty zeleně, tak další přírodní prvky a celé úseky městské i venkovské krajiny. Uplatnění najde jako podnikatel, zaměstnanec, po získání autorizace České komory architektů i coby svobodný architekt. Teoretickým základem studia jsou předměty biologické (botanika, ekologie, dendrologie), umělecké nebo technické (výtvarná tvorba, zahradně architektonická tvorba, stavby a architektura, urbanismus, krajinné plánování, použití rostlin apod.). Prostřednictvím povinných a volitelných předmětů se mohou posluchači specializovat na zahradní a krajinářskou architekturu, krajinné plánování, péči o krajinu a realizaci zahradních a krajinářských úprav. Studium je ukončeno státní závěrečnou zkouškou a obhajobou diplomové práce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.4.2031


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 26.1.2024, 7.2.2024

Den otevřených dveří, poznámka: 15. 9. 2023, 26. 1., 7. 2. 2024 (on-line) https://zf.mendelu.cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. KA 12. - 16. 2. 2024, ostatní programy bez přijímací zkoušky. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. KA 19. 1. 2024, ostatní programy 31. 3. 2024. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Krajinářská architekturaZahradnická fakultaMendelova univerzita v BrněPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Mendelova univerzita v Brně, Zahradnická fakulta
Telefon: 519 367 220
Web: http://www.zf.mendelu.cz
E-mail: info@zf.mendelu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek při studiu delším než je standardní doba za každých započatých 6 měsíců studia: 11 500 Kč ve druhém roce, podrobnosti http://mendelu.cz/uredni-deska

Koleje: http://www.skm.mendelu.cz/

Menza: http://www.skm.mendelu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit