VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Fyzikální chemie (P0531D130038)

Studijní program: Fyzikální chemie (P0531D130038)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Doktorské studium je organizováno katedrou fyzikální a makromolekulární chemie ve spolupráci s řadou chemických ústavů AV ČR (Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského, Ústav makromolekulární chemie, Ústav chemických procesů, atd.) a pokrývá téměř všechny oblasti fyzikální chemie (včetně biofyzikální chemie a fyzikální chemie polymerů) a některé obory chemické fyziky. Vzhledem k multidisciplinárnímu zaměření školícího pracoviště je možná orientace studijního plánu směrem k makromolekulární chemii a biochemii, i když na PřF UK existují samostatné PGS v těchto oborech. V poslední době jsou v rámci PGS rozvíjeny zejména následující moderní oblasti: (a) dynamika a kinetika fyzikálních a chemických procesů (např. relaxační a konformační dynamika molekul, souborů malých molekul a makromolekulárních soustav studovaná experimentálně nebo pomocí počítačových simulací), (b) statistická termodynamika nízkomolekulárních tekutin a polymerů (teoretické studie fázového chování doplněné počítačovými simulacemi Monte Carlo), (c) moderní elektromigrační separační metody orientované na problematiku "věd o životě" (vysoce účinné separace biologicky významných látek jako DNA, proteinů atd.) a (d) biofyzikální chemie (vztahy mezi strukturou, fyzikálně chemickými vlastnostmi a funkcí biologicky významných molekul a nadmolekulárních souborů). V oblasti chemické fyziky je PGS tradičně zaměřeno do dvou oblastí (a) kvantové chemie (velmi přesné ab initio výpočty charakteristik malých molekul, semiempirické výpočty slabých mezimolekulárních interakcí a vlastností nadmolekulárních souborů), a (b) spektroskopie (teoretické studium povrchem zesíleného Ramanova rozptylu a jeho aplikace při studiu biologických systémů, fluorometrie se subnanosekundovým časovým rozlišením a její využití při studiu rychlých dějů na molekulární úrovni). Koncepce postgraduálního studia fyzikální chemie vychází z celosvětových trendů fyzikální chemie. Obecný studijní plán byl připraven ve spolupráci s odborníky z AV ČR a VŠCHT v Praze. Nabídka jednotlivých témat anticipuje personální požadavky výzkumných pracovišť a současně reflektuje potřeby různých výrobních odvětví v ČR a členských zemí EU tak, aby absolventi snadno nalezli uplatnění v praxi. Absolvent doktorského studijního programu Fyzikální chemie má vedle základních znalostí všech chemických oborů, značně pokročilé znalosti z oblasti fyzikální a počítačové chemie a obvykle též interdisciplinární znalosti směřující do oblasti fyziky či biologie dle zaměření Ph.D. projektu. Umí prezentovat výsledky své práce na mezinárodních konferencích a ve vědeckých časopisech. Obvykle má zkušenosti s praktickou a seminární výukou BSc a Mgr studentů, přípravou grantových přihlášek. Absolvent je kvalifikován pro tvůrčí práci v laboratořích a provozech zabývajících se vývojem, testováním a aplikacemi nových i tradičních chemických a fyzikálních metod a postupů a nových materiálů v libovolné oblasti praxe.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 23.10.2029


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 15. a 16. 1. 2021 online https://prirodovedcem.cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. změna PZ zůstává pouze u Biologie, EEB, MBBO, BSZNV 8. – 11. 6. 2021, ostatní SP zkouška zrušena. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 28. 2. 2021, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Fyzikální chemiePřírodovědecká fakultaUniverzita KarlovaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 221 951 155
Fax: 221 951 166
Web: http://www.natur.cuni.cz
E-mail: prihlaska@natur.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Biochemie, Chemie, Chemie a fyzika materiálů, Medicinální chemie, Speciální chemicko-biologické obory 43 500 Kč, Bioinformatika, Biologie, Evoluční biologie, Geobiologie, Geologie, Geotechnologie, Hydrologie a hydrogeologie, Vědy o Zemi 35 000 Kč, ostatní Bc. programy/obory 29 000 Kč, podrobnosti https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/

Menza: http://kam.cuni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit