VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání (B0114A300002)

Studijní program: Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání (B0114A300002)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Pedagogické

Náplň programu/oboru:
Maior, minor. Tento studijní program je koncipován jako bakalářské strukturované studium, které předpokládá pokračování v magisterském studijním programu Učitelství českého jazyka a literatury pro 2. stupeň ZŠ. Během studia studenti navštěvují přednášky a semináře lingvistických disciplín, české literatury, metodické semináře k výuce českého jazyka a literatury. Program lze volně sdružovat se všemi programy v nabídce sdruženého studia. Absolvent bakalářského studijního programu Český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání získá obecné i specifické znalosti v oblasti lingvistiky, české a světové literatury a reálií. Po absolvování bude schopen: - prokázat kvalitní teoretické znalosti fonetiky, fonologie, morfologie, syntaxe a lexikologie. - prokázat širokou znalost české a světové literatury založenou na vlastním studiu a analýze základního penza těchto literatur i na studiu základní sekundární literatury. - zvládat zásady kultury mluveného projevu a komunikačních kompetencí. Budoucí uplatnění absolventa je zejména v oblasti vzdělávání, dle potřeb institucí zajišťujících nižší sekundární vzdělávání (ISCED 2, základních škol, speciálních škol a praktických škol v případě sdružení se studijním programem speciální pedagogika)

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 3.9.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 4. 12. 2020, 16. 1. 2021

Termíny přijímaček: 29.5.2021

Obsah přijímaček:
Součástí přijímací zkoušky je ve všech studijních programech s výjimkou navazujících magisterských a doktorských studijních programů) test studijních předpokladů. Podá-li uchazeč na Pedagogické fakultě UP přihlášku na více programů, absolvuje v daném roce test pouze jednou. Jeho výsledky se započítávají ke všem přihláškám na programy, pro které je TSP součástí přijímací zkoušky. Podrobnosti a možnosti prominutí https://www.pdf.upol.cz/uchazec/prijimaci-rizeni/. Navazující magisterské, cizojazyčné a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. talentové zkoušky 22. - 23. 5. 2021, písemné zkoušky 29. - 30. 5. 2021, ústní zkoušky L, SP I/RV 3. - 4. 6. 2021, U1.SZŠ a SP 7. 6. 2021. Navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Termín přihlášek: 15.3.2021

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 15. března 2021. Navazující magisterské, cizojazyčné a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Pedagogická fakulta
Telefon: 585 635 010
Fax: 585 231 400
Web: http://www.pdf.upol.cz/
E-mail: libuse.lysakova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. https://www.upol.cz/studenti/studium/poplatky/

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit