VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Optika a optoelektonika (P0533D110007)

Studijní program: Optika a optoelektonika (P0533D110007)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Přírodovědné (Technické)

Náplň programu/oboru:
Doktorské studium vychovává absolventy se samostatným a tvořivým přístupem k vědecké práci, kteří jsou schopni v praxi uplatnit a rozvíjet nejnovější vědecké poznatky a metodické přístupy z oboru a dále se samostatně vzdělávat. Absolventi si detailně osvojí nejmodernější experimentální i teoretické metody a techniky v oboru, jsou vedeni ke schopnosti samostatně připravovat vědecké grantové projekty a plánovat výzkumnou činnost, dokážou se orientovat v moderních informačních technologiích a vědecké literatuře. Absolventi dokážou navrhovat a teoreticky analyzovat nejmodernější pokročilá experimentální uspořádání a zpracovávat a vyhodnocovat komplexní experimentální data. Účast na seminářích, konferencích a zahraničních stážích přispívá ke zdokonalení vyjadřovacích a prezentačních schopností v anglickém jazyce. Absolventi dokážou v anglickém jazyce komunikovat, sepisovat a prezentovat výsledky a navazovat odbornou spolupráci se zahraničními partnery. Studijní program umožňuje studentům získat a zdokonalit své pedagogické dovednosti zapojením se do výuky bakalářských a magisterských fyzikálních studijních programů včetně vedení bakalářských či diplomových prací. Studium je založeno na individuálních studijních plánech připravených samostatně pro každého studenta. Těžiště činnosti studentů spočívá v jejich vědecké práci v rámci řešení disertačních prací pod vedením zkušených školitelů a konzultantů, kdy se věnují výzkumu ve vybraných oblastech optiky a souvisejících disciplín jako je například kvantová optika, interakce záření s atomy a ionty, optické kvantové zpracování informace, kvantová optomechanika, optické tomografické a zobrazovací metody, Fourierovská optika a holografie, Ramanova spektroskopie či fyziologická optika.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 8.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 3.12.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 3. 12. 2021 https://www.univerzitnimesto.cz/dod

Obsah přijímaček:
Bc. Pro přijetí ke studiu musí uchazeči u řady programů úspěšně složit přijímací zkoušky. U bakalářských studijních programů se přijímací zkouška koná z předmětů přijímací zkoušky, a to v rozsahu učiva pro gymnázia. Od přijímací zkoušky bude upuštěno, jestliže počet přihlášených nepřesáhne kapacitu daného programu. Bakalářské programy bez přijímacích zkoušek, nepřekročí-li počet uchazečů kapacitní možnosti programu: Aplikovaná chemie, Bioinformatika, Obecná fyzika a matematická fyzika, Optika a optoelektronika, Digitální a přístrojová optika, Fyzika pro vzdělávání – Geografie pro vzdělávání, Informatika pro vzdělávání – Geografie pro vzdělávání, Informační technologie (kombinovaná forma), Mezinárodní rozvojová a environmentální studia, Chemie – analytik specialista Bakalářské programy s přijímacími zkouškami bez možnosti prominutí: Optometrie (s výjimkou úspěšného splnění národní srovnávací zkoušky) U ostatních programů lze zažádat o prominutí zkoušky. Podrobnosti https://www.prf.upol.cz/zajemci-o-studium/bakalarske-studium/. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 31. 5. - 11. 6. 2021, 2. kolo informace na webu fakulty. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. března 2021, 2. kolo vybrané programy 15. 7. 2021. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Optika a optoelektonikaPřírodovědecká fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 585 634 010
Fax: 585 225 737, 585 634 002
Web: http://www.prf.upol.cz/
E-mail: jiri.mazal@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. https://www.upol.cz/studenti/studium/poplatky/

Koleje: https://skm.upol.cz/

Menza: https://skm.upol.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit