Inženýrství polymerů (N0722A130001)

Studijní program: Inženýrství polymerů (N0722A130001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: ostatní technické, chemie

Náplň programu/oboru:
Už víte, nejen to, že z polymerů je skoro všechno kolem nás, ale taky to, že není polymer jako polymer. Naučili jste se rozlišovat mezi jednotlivými typy, i se zavřenýma očima je umíte charakterizovat je a vhodně používat. Takže co dál? Teď je na čase zjistit, jak se polymer chová při zpracování a jak lze ovlivnit jeho vlastnosti ve váš prospěch. Taky byste se měli zamyslet se nad tím, co s polymerem, když se ho chcete zbavit. Zaměříme se tedy i na recyklaci, vliv polymerů na životní prostředí, tzv. „zelené“ polymery a nové trendy a inovace v této oblasti. Krom toho se podíváte i na testování, certifikaci a návrhy složitých konstrukčních řešení, které jen tak někdo nezmákne. Bez mrknutí oka budete ve větách používat slova jako extrudér, kompozit nebo viskozita, a to často i mimo kontext polymerního inženýrství, za což si vysloužíte uznalé i závistivé pohledy vašich přátel a rodiny. Mimochodem závist bude touhle dobou už na místě, moc dobře totiž pochopíte vy i vaše okolí, že se se svými znalostmi ve světě rozhodně neztratíte. A aby toho nebylo málo, dostanete možnost v rámci studia navštívit řadu firem a výrobních závodů, ať už jenom na podívání nebo i v rámci odborné praxe. Taková setkání pak mohou dost často nasměřovat vaše kroky po škole.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.12.2028

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 10. 11. 2023, 10. 2. 2024 https://www.utb.cz/dod/

Obsah přijímaček:
Bc. bez přijímací zkoušky. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímací zkoušky. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2024, 2. kolo 12. 9. 2024. Bližší informace o podmínkách přijetí, krásách studia a možnostech oborů naleznete na https://ft.utb.cz/studium/prijimaci-rizeni/

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta technologická
Telefon: 576 031 319
Web: www.ft.utb.cz
E-mail: studium@ft.utb.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium se stanovuje za každých dalších započatých šest měsíců studia (dále jen „ šestiměsíční období“). Výše poplatku činí: a) trojnásobek základu pro každé šestiměsíční období v prvním roce po překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok po zaokrouhlení nahoru na celé stokoruny, b) šestinásobek základu pro každé šestiměsíční období v druhém a každém dalším roce po překročení standardní doby studia zvětšené o jeden rok po zaokrouhlení nahoru na celé stokoruny. Podrobnosti https://www.utb.cz/univerzita/uredni-deska/

Koleje: www.kmz.utb.cz

Menza: www.kmz.utb.cz