VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Volné umění (N0213A310013)

Studijní program: Volné umění (N0213A310013)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
Dvouleté studium oboru výtvarná tvorby je zaměřeno na různé segmenty volného umění. Studium umožňuje maximálně rozvinout a kultivovat výtvarný talent studentů a podpoří jejich ochotu k experimentu. Umělci si osvojí schopnost jasně formulovat umělecký problém, zapojit se do umělecké diskuze o současném umění, zpracovat umělecký projekt od výtvarného záměru až po realizaci, hájit vlastní postoj, být otevřený všemu novému a reagovat na aktuální jevy ve společnosti. Význam ateliérové výuky, ve které se pojí umělecký koncept s prací výzkumnou, i výuky předmětů dějin a filosofie umění v magisterském stupni ještě vzroste. Studium je koncipováno jako rozšíření a prohloubení znalostí a dovedností, které studenti získali během bakalářského studia uměleckých oborů na VŠUP i na jiných vysokých školách.Absolventi jsou technicky i znalostně vybaven na úrovni aktuálních poznatků a mají trvalý zájem o svůj další rozvoj i vzdělávání. Studenti jsou společensky aktivní, sociálně vnímavý a osvojují si principy tvůrčí práce. Koncepce studia vytváří u absolventů předpoklady pro široké uplatnění v uměleckém i umělecko-řemeslném provozu u nás i v zahraničí. Po ukončení studia se v ideálním případě stanou samostatnými umělci, mohou se zapojit do galerijní praxe, stanou se součástí architektonických projektů, působí ve vzdělávacích institucích, realizují se ve veřejném prostoru, případně pracují pro obory filmu a divadla.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 27.3.2031


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: změna 19. - 22. 10. 2020 online https://www.umprum.cz/web/cs/umprum/on-line-den-otevrenych-dveri-umprum-10423

Obsah přijímaček:
Bc.a Mgr. 1. kolo distančně, hodnocení portfolia, 2. kolo prezenčně (test z dějin umění, portfolio, 5 výtvarných úkolů). Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Pozn. k přijímačkám: Bc.a Mgr. 1. kolo distančně portfolio do 5. 1. 2022, 2. kolo prezenčně 15. - 17. 2. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 30. 11. 2021. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Volné uměníVysoká škola uměleckoprůmyslová v PrazeVysoká škola uměleckoprůmyslová v PrazePorovnat

vysokeskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Ebook:

Kurzy:

Učebnice:139 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Telefon: 251 098 232
Fax: 251 098 240
Web: http://www.vsup.cz/
E-mail: studijni@vsup.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení doby studia 20 000 Kč/semestr

Koleje: https://www.umprum.cz/web/cs/kolej


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit