VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Asistivní technologie (P0688D150001)

Studijní program: Asistivní technologie (P0688D150001)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Technické (Lékařské )

Náplň programu/oboru:
Cílem doktorského studijního oboru Asistivní technologie je vychovávat absolventy se znalostmi a schopnostmi řešit vědecké problémy v interdisciplinární oblasti, která vyžaduje schopnost integrovat poznatky z řady technických, přírodovědných a humanitních oborů. Absolventi doktorského studijního oboru Asistivní technologie jsou připravováni na řešení výzkumně orientovaných problémů, a to v oblasti pokročilého návrhu a vývoje nástrojů, zařízení, programového vybavení nebo systémů, využívajících zpravidla moderní technologie s cílem posílit, udržet nebo zlepšit funkční schopnosti jedinců se speciálními potřebami či požadavky na ně kladenými. Absolventi tohoto studia by měli mít schopnosti navrhovat a vytvářet jak komplexní systémy a aplikace asistivních technologií širšího použití, včetně jejich nasazení, tak navrhovat metodiku tvorby individualizovaných řešení. Studium v tomto programu je orientováno jako značně interdisciplinární, včetně požadavků na hluboké znalosti a především jejich propojení s oblastí elektroniky, senzorových a mikrosystémových technologií (systémy propojující elektronické s neelektronickými veličinami okolního světa), mechaniky, softwarového inženýrství a komunikačních technologií, ale i ostatních disciplín, týkajících se zdravotně-sociálních oblastí, kognitivních věd, oblasti komunikace a interakce s uživatelem a sociální práce. Důraz je kladen na rozvoj schopnosti mezioborové komunikace a spolupráce, stejně jako na využití hlubokých znalostí z těchto oblastí a to zejména v integraci programového a technického řešení, ale i experimentálního ověření a nasazení za předpokladu, že to usnadní každodenní život, zlepší kvalitu života, samostatnost a soběstačnost, či zefektivní a zvýší pracovní výkon konaného povolání. U absolventa tohoto studia se předpokládá maximální míra flexibility a profesní adaptability v širokém rozsahu. Důraz je kladen na rozvoj tvůrčích schopností v celé šíři uvedené problematiky, adaptabilnost na nové technické poznatky, rozvoj schopnosti prezentace výsledků a nutnost spolupracovat na řešení zvoleného problému s dalšími odborníky včetně výrazné podpory týmové práce v rámci ČR, ale i zahraničí. Doktorandi jsou vedeni k samostatné tvůrčí práci, jsou zapojováni do řešení výzkumných projektů na pracovištích, získávají schopnosti vést menší výzkumné týmy a řešit vlastní výzkumné projekty. Absolventi uvedeného oboru budou schopni pracovat v rámci výzkumu a vývoje pomůcek a zařízení, včetně individualizovaných zařízení se zaměřením na asistivní technologie.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 4.6.2029


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 24.11.2023, 26.1.2024

Den otevřených dveří, poznámka: 24. 11. 2023, 26. 1. 2024 https://www.fbmi.cvut.cz/cs/student/casovy-plan

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 19. - 23. 6. 2023. Informace o bakalářských oborech v cizích jazycích, navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Asistivní technologieFakulta biomedicínského inženýrstvíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta biomedicínského inženýrství
Telefon: 224 358 497
Fax: 312 608 204
Web: http://www.fbmi.cvut.cz
E-mail: veronika.jirotkova@fbmi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 45 400 Kč (Ochrana obyvatelstva 33 300 Kč); podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit