VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Učitelství hry na nástroj (N0114A300120)

Studijní program: Učitelství hry na nástroj (N0114A300120)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Pedagogické

Náplň programu/oboru:
Studium magisterského programu Učitelství hry na nástroj navazuje na bakalářský studijní program Hra na nástroj se zaměřením na vzdělávání. Je určeno k získání plné kvalifikace k pedagogické, didakticko-umělecké, organizační a sociální práci v oboru. Dělí se na dvě profilace – hru na klavír a hru na smyčcové nástroje. Tyto nástroje jsou základně využívány i v oboru Hudební výchova a jejich výuka na pedagogické fakultě má dlouholetou tradici. Z předmětů teoretických, uměleckých i pedagogických si studenti odnášejí jak osobní odborný růst, tak znalosti a dovednosti potřebné k samostatné práci při vzdělávání mládeže i dospělých. Samostatným projektem studia je absolventský koncert. Schopnost dostát všem nárokům teoretického a didaktického studia a zároveň se umělecky prezentovat a organizačně takovou akci zabezpečit dává studentovi velké odborné zázemí pro práci učitele hudby ve všech typech ZUŠ, ZŠ a SŠ. Absolvent je plně vybaven kompetencemi jak v oblasti odborné, tak v oblasti řídící, organizační, administrativní, všeobecně vzdělávací, osobnostně a profesně kultivující. Je plně kvalifikován k všestranné pedagogické a organizační práci na základních uměleckých školách, může působit jako odborný pracovník pro zájmovou činnost, v oborové kombinaci s Hudební výchovou se jako nadstandardně umělecky připravený učitel uplatní na základních a středních školách, může vyučovat hudební pedagogiku a hudební psychologii na školách s hudebním uměleckým zaměřením. Je učitelem hudby s kompetencemi k vyučování v individuální i kolektivní výuce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 23.9.2030


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 13.12.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 13. 12. 2023, leden 2024 https://pedf.cuni.cz/PEDF-1281.html

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. 6. - 18. 6. 2024. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 29. 2. 2024, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta
Telefon: 221 900 261
Web: http://www.pedf.cuni.cz
E-mail: uchazec@pedf.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 24 000 Kč, podrobnosti https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit