VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

High-Temperature Plasma Physics and Thermonuclear Fusion (P0533D110044)

Studijní program: High-Temperature Plasma Physics and Thermonuclear Fusion (P0533D110044)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Studium oboru Fyzika vysokoteplotního plazmatu a termojaderné fúze integruje řadu vědeckých a inženýrských poznatků s orientací na pokročilé partie fyziky plazmatu a související plazmatické technologie, přičemž je akcentována problematika zvládnutí řízené termojaderné fúze pro budoucí energetické potřeby lidstva. Toto studium vede své absolventy k použití nabytých znalostí a dovedností v přírodovědné i inženýrské praxi, samozřejmě s využitím moderní výpočetní techniky. Jeho mezinárodní charakter je zajištěný formou dohody o společném programu s belgickou Ghent University, což dává našim studentům pravidelnější spolupráci se špičkovými zahraničními experty, větší mobilitu a v neposlední řadě i průběžnou spolupráci se zahraničními studenty, kteří budou v Praze zapsáni v anglické jazykové variantě tohoto programu. Studium má tři stěžejní součásti: teorii, experimentální fyziku a vývoj inženýrských technologií. Studenti jsou vedeni k zvládnutí minima ze všech tří součástí, a to pro poměrně široké spektrum absolventů VŠ se znalostmi z aplikované fyziky nebo technického inženýrství. Není tedy vyžadováno absolvování stejného oboru magisterského studia, lze říci, že doktorské studium je vhodné i pro specialisty, protože vychovává především ke schopnosti samostatné práce s odbornou literaturou, počítačovými modely a přístrojovou technikou, navíc je kladen větší důraz i na jaderné aspekty při vývoji fúzního reaktoru. Studentům programu je dána relativně velká volnost prostřednictvím výběru volitelných přednášek, samozřejmě tématem disertační práce a v neposlední řadě i formy a délky zahraniční stáže, kterou organizuje partnerská univerzita a má celkovou délku nejméně 6 měsíců. Cílem studia je prohloubení znalostí a ověření schopností nutných k výkonu vysoce kvalifikované samostatné i týmové práce v oboru výzkumu a vývoje fyziky vysokoteplotního plazmatu a příslušných technických zařízení, a to včetně evropské dimenze tohoto oboru.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 14.7.2030


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: Praha 29. 11. 2022, 31. 1. 2023 https://www.fjfi.cvut.cz/cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 13. 6. 2023, 2. kolo 7. 9. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 4. 2023, 2. kolo 1. 9. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
Telefon: 771 258 836
Web: http://www.fjfi.cvut.cz
E-mail: lucie.novotna@fjfi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 56 500 Kč; podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit