VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Physical Engineering of Materials (N0533A110036)

Studijní program: Physical Engineering of Materials (N0533A110036)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Fyzikální inženýrství materiálů je interdisciplinárním studijním programem, založeným na syntéze poznatků z aplikované mechaniky a nauky o materiálech. Těžiště spočívá ve sledování odezvy těles a konstrukčních částí na zatěžování, zvýšenou teplotu, prostředí a další vnější účinky. S tím úzce souvisí studium procesů porušování ve vazbě na mechanické a strukturní vlastnosti materiálů. Znalosti jsou nezbytné pro řešení problémů souvisejících s vývojem nových materiálů a technologií, zvyšováním provozních parametrů, životnosti a spolehlivosti reálných konstrukčních částí, analýze poruch atd. Studenti získávají hlubší poznatky zejména z fyziky kovů, fyzikální metalurgie, elastomechaniky, plasticity, dynamiky kontinua, lomové mechaniky, aplikace experimentálních metod, matematického modelování apod. Studijní program je tvořen mozaikou předmětů teoretického, experimentálního a informatického charakteru, je průběžně inovován a doplňován nejnovějšími poznatky. Významnou součástí studia jsou samostatné, individuálně zaměřené studentské projekty, jejichž zaměření většinou souvisí s vědecko-výzkumnou činností pracovníků katedry či pracovníků z externích institucí, se kterými katedra spolupracuje při řešení grantových projektů nebo v rámci smluvního výzkumu. Nedílnou součástí výuky je zdokonalování audiovizuální i písemné prezentace vlastních výsledků. Studenti se tak často stávají spoluautory publikací v odborném tisku či příspěvků na konferencích. Absolventi tohoto studijního programu se tak stávají vysoce kvalifikovanými odborníky schopnými plynule přejít do vědecko-výzkumné či průmyslové praxe.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 13.2.2030


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: Praha 29. 11. 2022, 31. 1. 2023 https://www.fjfi.cvut.cz/cz/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 13. 6. 2023, 2. kolo 7. 9. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 4. 2023, 2. kolo 1. 9. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Physical Engineering of MaterialsFakulta jaderná a fyzikálně inženýrskáČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
Telefon: 771 258 836
Web: http://www.fjfi.cvut.cz
E-mail: lucie.novotna@fjfi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 56 500 Kč; podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit