VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Applied Informatics (P0613D140014)

Studijní program: Applied Informatics (P0613D140014)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Doktorský studijní obor Aplikovaná informatika na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity v Ostravě je zaměřen na studijní, výzkumnou, publikační, pedagogickou a samostatnou tvůrčí činnost jednotlivých studentů se zaměřením do těchto oblastí: - Aplikace fuzzy modelování v analýze dat a zpracování obrazů. - Aplikace adaptivních evolučních algoritmů a stochastických algoritmů pro globální optimalizaci. - Aplikace metod umělé inteligence v problematice rozpoznávání struktur, formální reprezentace znalostí a jejich sémantiky a dedukce. - Modelování podnikových procesů, podnikové ontologie, doménově specifické modelování. - Návrhy a řízení procesů v prostředí s neurčitostí.Vedle těchto oblastí je program zaměřen i na širší a moderní chápání aplikované informatiky z pohledu provozování informačních a řídících systémů a problémy s tím související - bezpečnost, spolehlivost apod. Profil absolventa: Absolventi doktorského studia se mohou uplatnit jako: - plně kvalifikovaní odborníci v oblasti aplikací informatiky, - jako tvůrčí vědečtí pracovníci ve výzkumných ústavech a podnicích,- jako učitelé na vysokých školách zabývajících se výchovou specialistů v oblasti aplikované informatiky. V praxi se absolvent uplatní jako: - koncepční (vedoucí) pracovník v oblasti vývoje aplikací nebo optimalizaci stávajících řešení., zohledňujících prvky neurčitosti systému a sledujících nové trendy a metodologie v problematice podnikových procesů, informačních a znalostních systémů a úloh umělé intelligence; - odborník v těch informatických pozicích, které předpokládají řešení složitějších algoritmických úloh v různých aplikačních oblastech jako: - analytik a programátor, - samostatný správce aplikací; - koncepční (vedoucí) pracovník v oblasti návrhů operačních systémů a sítí a webových aplikací. Pro působení na vysoké škole nebo ve vědeckém výzkumu získá absolvent rozhled v dané oblasti, který mu umožní orientovat svoji vědeckou práci k nosným směrům vývoje aplikované informatiky.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.5.2024


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 6. - 8. 12. 2022 online, 27. 1. 2023 prezenčně https://prf.osu.cz/dny-otevrenych-dveri/

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. květen 2023, některé programy bez přijímací zkoušky, 2. kolo 1. - 14. 8. 2023. V kombinaci sdruženého programu musí být splněny podmínky pro obě části. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 15. 3. 2023, 2. kolo vybrané programy 17. 7. 2023. Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Applied InformaticsPřírodovědecká fakultaOstravská univerzitaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 553 462 111
Web: http://prf.osu.cz/
E-mail: studium.prf@osu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok a studium v cizím jazyce https://www.osu.cz/poplatky-za-studium/

Koleje: http://koleje.osu.cz/

Menza: http://menza.osu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit