VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Bezpečnostně strategická studia (6701T014)

Studijní program: Bezpečnostně právní studia (N6806)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Policejní a vojenské

Náplň programu/oboru:
Dvouletý magisterský studijní obor "Bezpečnostně strategická studia" představuje navazující specializaci tříletého bakalářského studijního oboru "Bezpečnostně právní studia" (B60), který je realizován na Policejní akademii České republiky v Praze. Studijní obor "Bezpečnostně strategická studia" je určen především pro studenty - kteří se zajímají o specifikum zpracování bezpečnostních informací. Nejdůležitější výstupní, všeobecné, odborné a speciální znalosti či dovednosti absolventa je možné charakterizovat následovně: Absolvent je schopen vyhledávat, třídit, zpracovávat a vyhodnocovat informace, používat výpočetní techniku a zvládnout cizojazyčnou odbornou komunikaci ve zvoleném světovém jazyce na úrovni 2. st. standardizované zkoušky; dokáže na vědecké bázi definovat a interpretovat bezpečnostní rizika, provádět analýzu bezpečnostních situací a rozhodovacího procesu v rámci právních podmínek a nástrojů českého právního řádu, zvládá poznatky z oblasti politologie, sociologie, psychologie, kriminalistiky a disponuje znalostmi z oblasti ústavního práva, trestního práva, občanského práva a dokáže je aplikovat v praxi; disponuje základními odbornými znalostmi z oblasti teorie a praxe bezpečnostních činností v oblasti vnitřní a vnější bezpečnosti; osvojil si etické principy operativní a analytické práce, zvládl podrobnou právní úpravu činností bezpečnostních sborů, formy, metody a prostředky uplatňované v jejich činnosti a kontrole; je schopen optimálně reagovat na aktuální globální výzvy v oblasti bezpečnosti pro bezpečnostní sbory; je schopen se orientovat v extrémně proměnlivém prostředí organizačních, legislativních, politických a bezpečnostních změn v oblasti lidských práv a bezpečnosti na teritoriu České republiky. Pro potřeby trhu práce je cílem nového studijního oboru "Bezpečnostně strategická studia" zajistit dostatečný počet mladých vzdělaných odborníků, připravených řešit problematiku operativní a analytické služby v bezpečnostních sborech i ozbrojených silách nebo jiných obdobných státních orgánech a institucích.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.12.2024


Přijímací řízeníNahoru

Obsah přijímaček:
Bc. ostatní uchazeči NSZ SCIO ZSV a Cizí jazyk v období od prosince 2019, prodlouženo do června 2020, informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a studiu pro uchazeče z řad příslušníků bezpečnostních sborů, vojáků z povolání, strážníků a státních zaměstnanců dle podmínek přijetí ke studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. ostatní uchazeči NSZ SCIO ZSV a Cizí jazyk v období od prosince 2020 do června 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a studiu pro uchazeče z řad příslušníků bezpečnostních sborů, vojáků z povolání, strážníků a státních zaměstnanců dle podmínek přijetí ke studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 30. 4. 2021, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Bezpečnostně právní studiaFakulta bezpečnostně právníPolicejní akademie České republikyPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Policejní akademie České republiky, Fakulta bezpečnostně právní
Telefon: 974 828 647
Web: http://www.polac.cz/
E-mail: so@polac.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Výši poplatků určuje v souladu s § 95 odst. 8. písm. d) zákona Ministerstvo vnitra; výše poplatků se zveřejňuje na úřední desce PA ČR.


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit