VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Architektonická tvorba (N0213A310007)

Studijní program: Architektonická tvorba (N0213A310007)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Umělecké (Technické)

Náplň programu/oboru:
Navazující magisterské studium je koncipováno jako tříleté a jednotlivé ateliéry se profilují v různých oblastech architektonické tvorby. Důraz se klade na rozvoj osobnosti tvůrce a zdokonalení tvůrčích autorských postupů opírajících se o znalosti architektonických technik. Základním principem výuky ve všech ateliérech je kromě koncepčního myšlení, experimentu, důsledné analýzy architektonického zadání i schopnosti jeho zpracování, také širší chápání architektonické tvorby jako důležitého činitele formování prostoru a krajiny. Studium je koncipováno jako rozšíření a prohloubení znalostí a dovedností, které studenti získali během bakalářského studia architektury na jiných vysokých školách.Cílem magisterského studia na VŠUP je vychovat všestranně vzdělané absolventy, kteří i po studiu rozvíjejí svou osobnost, v pracovním procesu jsou zárukou dokonalého výsledku, ojedinělé invence, estetické kvality a vysoké sociální citlivosti. Jsou vybaveni nejen velmi dobrou znalostí odborných oborových disciplín a schopností jejich tvůrčí aplikace, ale také se orientují dobře v humanitních předmětech, estetice, dějinách i současnosti výtvarného umění. Absolventi mají předpoklady pro samostatnou architektonickou praxi a následné získání autorizace České komory architektů v plném rozsahu. Jsou schopni řídit tvůrčí tým, vést projekty a navrhovat nové a netradiční postupy řešení komplexních i dílčích zadání. Mají všechny předpoklady pro to, aby pokračovali v doktorském stupni studia, nebo se stal platným členem výzkumného týmu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 31.1.2030


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 20. 10. 2022 https://www.umprum.cz/web/cs/umprum/den-otevrenych-dveri-umprum-2022-13312

Obsah přijímaček:
Bc.a Mgr. 1. kolo distančně, hodnocení portfolia, 2. kolo prezenčně (test z dějin umění, portfolio, 5 výtvarných úkolů). Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Pozn. k přijímačkám: Bc.a Mgr. 1. kolo distančně portfolio do 3. 1. 2023, 2. kolo prezenčně 14. - 17. 2. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 30. 11. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách školy.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Architektonická tvorbaVysoká škola uměleckoprůmyslová v PrazeVysoká škola uměleckoprůmyslová v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Telefon: 251 098 232
Fax: 251 098 240
Web: www.umprum.cz
E-mail: studijni@umprum.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení doby studia 20 000 Kč/semestr

Koleje: https://www.umprum.cz/web/cs/kolej


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit