Molecular and Cell Biology (N0511A030054)

Studijní program: Molecular and Cell Biology (N0511A030054)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: ostatní přírodovědné

Náplň programu/oboru:
Molekulární a buněčná biologie je studijní program zkoumající biologické procesy řídící chování živých organismů studiem molekul a jejich interakcí v buňkách a tkáních. Je unikátní poskytnutím základu pro všechny ostatní obory moderní biologie. Cílem programu Molekulární a buněčná biologie je nabídnout magisterské vzdělání anglicky mluvícím studentům, kteří absolvovali bakalářské studium biologie nejrůznějšího zaměření. Učební plán je navržen tak, aby vysvětlil principy molekulární a buněčné biologie pomocí různých modelových systémů – od mikroorganismů po rostlinné, živočišné a lidské buňky a zahrnuje teoretické i praktické kurzy. Absolventi budou dobře připraveni pro následné doktorské studium, ale také na možnost uplatnění v základním nebo aplikovaném biologickém výzkumu nebo vykonávání odborné práce v klinických laboratořích.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 26.10.2027

Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 27. a 30. 1. 2024 https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc TSP více termínů prosinec 2023 - duben 2024, oborové testy u vybraných programů 20. 4. 2024, 2. kolo TSP/oborový test/pohovor 23. 8. 2024. Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 29. 2. 2024, 2. kolo vybrané programy 28. 7. 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
Telefon: 549 493 577
Web: http://www.sci.muni.cz/
E-mail: studijni@sci.muni.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/