VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Matematická gramotnost ve vzdělávání (P0111D300022)

Studijní program: Matematická gramotnost ve vzdělávání (P0111D300022)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Pedagogické

Náplň programu/oboru:
Hlavním cílem doktorského studijního programu Matematická gramotnost ve vzdělávání je připravit odborníky schopné demonstrovat skutečnost, že matematizace je základním prostředkem při řešení problémů reálného světa a že pouze správná interpretace výsledků matematických modelů zaručuje použitelnost matematických výsledků v praxi. Doktorský studijní program Matematická gramotnost ve vzdělávání přispěje ke zvýšení úrovně matematické gramotnosti prostřednictvím souboru doporučení obsažených v publikačních výstupech studentů tohoto DSP a získaných na základě hluboké analýzy tradičních i méně tradičních nástrojů. Zároveň budou hledány a analyzovány nástroje nové. Mezi zkoumané nástroje ke zvyšování matematické gramotnosti budou patřit například herní strategie, digitální technologie nebo metody sloužící k rozvoji numerace, orientaci v prostoru, chápání polohových a metrických vlastností rovinných a prostorových útvarů nebo porozumění matematickým modelům reálných situací. Doktorský studijní program Matematická gramotnost ve vzdělávání je v souladu s Národní strategií podpory základních gramotností v základním vzdělávání. Základní gramotnosti jsou nezbytnou podmínkou pro získání klíčových kompetencí i pro dosažení dalších důležitých cílů vzdělávání a odborné přípravy. Jedním z cílů doktorského studijního programu Matematická gramotnost ve vzdělávání bude také zkoumání souvislosti matematické gramotnosti s ostatními základními gramotnostmi.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 8.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 2.12.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 2. 12. 2022 https://www.univerzitnimesto.cz/dod

Obsah přijímaček:
Navazující magisterské, cizojazyčné a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. talentové zkoušky 21. - 22. 5. 2022 HKSZNV, VTSZNV, písemné online zkoušky 28. - 29. 5. 2022, ústní zkoušky L 3. 6., SP spec. I a RV, U1SZŠASP a motivační pohovor SP spec. PSPJ a VVVČ 6. - 7. 6. 2022. Navazující magisterské a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 15. března 2022. Navazující magisterské, cizojazyčné a doktorské studium informace na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Matematická gramotnost ve vzděláváníPedagogická fakultaUniverzita Palackého v OlomouciPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Palackého v Olomouci, Pedagogická fakulta
Telefon: 585 635 010
Fax: 585 231 400
Web: http://www.pdf.upol.cz/
E-mail: libuse.lysakova@upol.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba zvětšená o jeden rok poplatek 20 000 Kč za každých započatých 6 měsíců studia. https://www.upol.cz/studenti/studium/poplatky/

Koleje: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/ubytovani/

Menza: http://www.upol.cz/skupiny/studentum/stravovani/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit