VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Law of Information and Communication Technologies (P0421D220005)

Studijní program: Law of Information and Communication Technologies (P0421D220005)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Právnické

Náplň programu/oboru:
Vedle obecné teoretické, metodologické a jazykové přípravy studenta k samostatné vědecké práci zahrnuje studijní program specifickou metodologickou, teoretickou a filozofickou průpravu k použití kybernetických metod v právu, k práci s právem jako s informačním systémem a k pojímání informace jako standardního sekundárního objektu právního vztahu. Na teoretickou a metodologickou přípravu pak navazují specificky zaměřené pozitivistické studijní předměty pokrývající problematiku soukromoprávní a veřejnoprávní reflexe vývoje a nasazení informačních a komunikačních technologií v nejrůznějších typech společenských aplikací (veřejná správa, soudnictví, obchodní transakce apod.) Zvláštní pozornost je přitom věnována ochraně distributivních informačních práv (právo na soukromí, právo na ochranu osobních údajů, právo na informace apod.), jakož i specifickým rysům fungování síťového informačního prostředí a globální informační společnosti. Dominantní metodologií, jejímuž studiu a rozvoji je věnována zvláštní pozornost, je metodologie právního pragmatismu umožňující při zachování základních pozitivistických paradigmat zohlednění důležitých mimoprávních faktorů, jakými jsou vlastnosti použitých technologií, sociální situace, ekonomické parametry aj. Širší vědní základ společně se specifickou metodologií vybaví studenta kompetencí k hlubšímu teoretickému studiu partikulárních právních otázek souvisejících s vývojem a nasazením informačních a komunikačních technologií.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 10.12.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 11. 1. 2022 https://is.muni.cz/do/law/stud/mgr/2699976/

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. 23. - 24. 4. 2022, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 28. 2. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Právnická fakulta
Telefon: 549 496 579
Fax: 541 210 604
Web: http://www.law.muni.cz/
E-mail: studijni@law.muni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit