VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Hospodářská politika a veřejná správa - více specializací (N0488A050001)

Studijní program: Hospodářská politika a veřejná správa (N0488A050001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Ekonomické

Náplň programu/oboru:
Specializace Ekonomika veřejného sektoru, Regionální rozvoj. Specializace EVS Navazující magisterský obor Ekonomika veřejného sektoru je pojat tak, aby absolventi byli schopni se uplatnit jako multidisciplinárně připravení odborníci ve státní správě a samosprávě, v privátním sektoru nebo v poradenských strukturách. Tomu odpovídá obsahová struktura studijního oboru. Zařazené předměty tvoří tři základní moduly: management veřejné správy, ekonomika veřejného sektoru a ekonomika soukromého (převážně tržního) sektoru. V rámci povinně volitelných a volitelných předmětů si posluchač s ohledem na své zájmy a předpokládané uplatnění může rozšiřovat své vědomosti jak v oblasti správní, tak v otázkách ekonomiky a managementu, v informatice a kvantitativních metodách. Studijní obor se realizuje prezenční i kombinovanou formou. Specializace RR Kromě teoretického základu z ekonomie a regionálního rozvoje získáš praktické znalosti z oblasti aplikovaných ekonomických předmětů. Znalosti zásad územního rozvoje, strategického a územního plánování ti umožní hravě zvládat, tvořit a implementovat strategie pro regionální organizace a veřejnou správu. Pochopíš, jak je důležitá pro rozvoj regionu bezpečnost, a dovíš se, jak ji zajistit, jak zvládat rizika a hrozby, které tu existují. Při územním plánování zapojíš i environmentální přístup k rozvoji regionu. Díky tomu, co se na přednáškách naučíš, získáš nezbytné vědomosti a dovednosti k řešení problémů v rozvoji regionů a jejich hospodářství a zajistíš si tak profesní a odborný růst. Abys měl jistotu, že najdeš dobré uplatnění na trhu práce, nezůstáváme jen u teorie. Terénní šetření přeshraničních regionů, kterého se budeš účastnit, ti umožní poznat rozdílené přístupy k regionálnímu rozvoji a hledat v nich inspiraci pro své projekty. Jeden takový projekt i vypracuješ a možná i zrealizuješ, jako někteří před tebou. Vše potřebné se totiž naučíš.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 8.10.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 10.12.2021

Den otevřených dveří, poznámka: 10. prosince 2021 https://fes.upce.cz/fes/pro-uchazece/den-dveri.html

Obsah přijímaček:
informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. bez přijímacích zkoušek, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2022. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta ekonomicko-správní
Telefon: 466 036 454
Web: www.upce.cz/fes
E-mail: ivana.vesela@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok je 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia https://fes.upce.cz/fes/pro-uchazece/poplatky-za-studium.html.

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit