VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Sociální práce se specializacemi Sociální práce v preventivních službách, Sociální práce ve veřejné správě, Sociální práce s osobami se sníženou soběstačností (B0923P240001)

Studijní program: Sociální práce (B0923P240001)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Specializace Sociální práce v preventivních službách, Sociální práce ve veřejné správě. Na začátku studia studující získávají teoretické znalosti v sociologických, filozofických a psychologických předmětech, které se ve vyšších ročnících učí aplikovat do praxe. Studijní program je od 2. roku studia strukturován do specializací, které si studující volí na konci prvního ročníku. Počet studentů pro jednotlivé specializace není předem stanovován. Jedná se o specializace: - Sociální práce v preventivních službách - Sociální práce ve veřejné správě Profily dle specializací: Specializace: Sociální práce v preventivních službách Absolventky a absolventi získají znalosti a dovednosti pro sociální práci v preventivních službách sociální práce. Budou znát teoretické aspekty preventivní sociální práce, systém sociální ochrany pro tyto skupiny a budou disponovat dovednostmi přístupů a metod pro práci s nimi. Dosažení definovaných znalostí a dovedností zajišťují povinné předměty profilujícího základu - Přístupy v soc. práci s neorganizovanou mládeží, Systém školství a základy pedagogiky pro sociální práci, Sociální práce s lidmi s handicapem, Sociální práce se seniory, Krizová intervence, Terénní sociální práce, Úvod do religionistiky, Sociální služby v kontextu sociální práce). Specializace: Sociální práce ve veřejné správě Absolventky a absolventi získají v návaznosti na poznatky ze sociální politiky znalosti o struktuře, fungování a etických aspektech sociální práce ve veřejné správě, budou znát souvislost mezi demografickým vývojem české společnosti a sociálně politickými opatřeními (zejména v oblasti zaměstnanosti), budou mít základní informace o specifikách řízení ve veřejné správě a budou znát právní předpisy upravující činnost veřejné správy, stejně jako budou disponovat dovedností s těmito právními předpisy prakticky pracovat. Dosažení definovaných znalostí a dovedností zajišťují povinné předměty profilujícího základu - Demografie, Politika zaměstnanosti, Veřejná správa, Základy správního práva, Finanční a daňové právo, Organizace a řízení, Zdravotnické právo a legislativa, Systém školství a Základy pedagogiky pro sociální práci.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 13.9.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.1.2022, 8.1.2022

Den otevřených dveří, poznámka: 7. - 8. 1. 2022

Obsah přijímaček:
Písemný test ze ZSV. Podrobnosti https://www.uhk.cz/cs/filozoficka-fakulta/prijimaci-zkousky/prijimaci-rizeni

Pozn. k přijímačkám: Bc. 24. - 28. 5. 2021 (do 4. 6. sdružené bakalářské programy se zaměřením na vzdělávání), nově akreditovaný program Digitální historické vědy 6. - 10. 9.2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Ukázka přijímacích testů: https://www.uhk.cz/cs-CZ/USP/Studium/Prijimaci-rizeni/Vzorove-testy#UHK-Article

Pozn. k přihláškám: Bc. prodlouženo do 15. 4. 2021, nově akreditovaný program Digitální historické vědy do 23. 8. 2021. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty www.uhk.cz.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Sociální práceFilozofická fakultaUniverzita Hradec KrálovéPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta
Telefon: 493 332910
Fax: 49 3331 266
Web: https://www.uhk.cz/cs-CZ/FF
E-mail: studijni.ff@uhk.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poplatek za studium delší než je standardní doba zvětšená o jeden rok 14 000 Kč za každých dalších započatých 6 měsíců.

Koleje: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/sprava-vysokoskolskych-koleji


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit