VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Od studentských let za kariérou do zahraničí

Studium v zahraničí Nejsou to jenom výměnné programy Socrates/Erasmus, kterých mohou vysokoškolští studenti využít v touze studovat v zahraničí. Vynikajícího startu a mezinárodně uznávaného diplomu se dá dosáhnout i na školách u nás. Stačí trocha talentu. A také trocha peněz.

PRAHA, 11. září 2003 | 09:46

 V zahraničí je výuka jazyku nejintenzivnější
 Studium a věda v EU

Takovou možnost nabízí mladým podnikatelům například Vysoká škola ekonomická v Praze. Jako jediná v republice se může pyšnit členstvím v elitním sdružení manažerských škol a univerzit Community of European Management Schools (CEMS). Dnes tvoří sdružení sedmnáct škol (z každé země může být členem pouze jedna škola) a asi šedesát partnerů z podnikové praxe, absolventi kursu potom získají titul Master's in International Managemet.

Studenti, kterých se podle slov koordinátorky projektu Renaty Šubrtové z VŠE hlásí třikrát více, než může škola přijmout, musí během tohoto studia absolvovat semestrální studium v zahraničí na některé z partnerských CEMS univerzit, zahraniční desetitýdenní praxi, intenzivní semináře zaměřené na praktické aspekty managementu a podnikání a zkoušky ze dvou cizích jazyků. Celá tato "cesta" se nakonec většině studentů vyplácí.

"Absolventi programu CEMS dostávají velmi dobré nabídky od zaměstnavatelů," říká Renata Šubrtová. "Práci dostávají od takových firem, jako jsou například PriceWaterhouse and Coopers, Procter and Gamble, Siemens, Whirlpool či L'Oreal. Někteří zůstávají v zahraničí, jelikož jsou výborně jazykově vybaveni," dodává Šubrtová.

Americký titul v Praze
Další školou s výrazně světovým potenciálem je i University of New York in Prague, která spolupracuje s několika partnerskými univerzitami v USA, Anglii či Francii. Denní a víkendové bakalářské studium či víkendové magisterské studium v oborech, jako je psychologie, masová média, marketing nebo ekonomika, nabízejí zájemcům, kteří neváhají zaplatit školné, doslova vstupenku do světa.

"Úspěšní studenti University of New York in Prague obdrží naprosto stejný diplom jako student studující na University of New York přímo v Americe," říká Silvie Mihalovičová z pražské univerzity. "Naši studenti mají rovněž možnost studovat po dvou letech v Praze zbývající dva roky přímo v Americe na State University of New York at New Paltz," dodává. Stejně jako absolventi programu CEMS i tito mladí lidé se ihned po ukončení studia velmi dobře uplatňují nejen v České republice, ale i v zahraničí. Podle Mihalovičové je pro ně místo zejména na manažerských pozicích.

sli

 

http://lidovky.centrum.cz/akademie/clanek.phtml?id=199713

7.5.2005


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit