Absolvent UNYP udělal další krok k ochraně vašich domovů

pr článek UNYP angee 10 2015

„Brzy budou chytré technologie v podstatě všudypřítomné. Budou se snadno ovládat a budou zcela v souladu s životním prostředím. Budou rozumět našim potřebám, které budou schopny předpovídat. Díky tomu nám ušetří spoustu času i energie a celkově nám usnadní životy. Prvním krokem k této budoucnosti je Angee.“

Tomáš Turek v roce 2008 absolvoval bakalářský obor Obchodní administrativa na University of New York in Prague a nyní se snaží získat finanční prostředky pro svůj inovativní bezpečnostní a komunikační systém, který by mohl zcela změnit dosavadní způsob, jakým chráníme své domovy. Většinu financí pro systém Angee, jak jej nazval, zatím získal Tomáš Turek z úspěšné kampaně na crowdfundingové platformě Kickstarter. Projekt měl už pět dní po spuštění na svém kontě více než 125 tisíc dolarů!

Angee je první zcela autonomní domácí bezpečnostní systém, který chrání každý centimetr vašeho domova díky senzorům pohybu a přiblížení. Lidskou přítomnost monitoruje Angee mnohem spolehlivěji než jiná zařízení dostupná na trhu, navíc zahrnuje různé bezpečnostní algoritmy a módy, díky kterým si může každý nastavit systém podle vlastních potřeb. Skvělá mobilní aplikace umožňuje uživatelům sledovat více pokojů a míst v různých lokacích (třeba v kanceláři či v domě vašich rodičů). Instalovaná kamera, která sleduje každý pohyb, se dokáže otočit o 360 stupňů. Každého, kdo vstupuje do domu, kamera u dveří identifikuje, jako sekundární identifikační prostředek pak funguje rozpoznávání hlasu. Systém veškeré informace ukládá na cloud a na váš mobilní telefon se odesílají všechna poplašná hlášení. Z mobilního telefonu se navíc snadno dostanete k časově uspořádanému přehledu všech poplachů na všech místech, která vaše Angee sleduje. Kromě zajišťování bezpečí vašeho domova funguje Angee také jako váš osobní, hlasově ovládaný, internetový kamerový asistent. “Je to Amazon Echo na steroidech,” říká Tomáš.

Tomáš během svého studia na UNYP rozvíjel své znalosti o řízení podniku na dnešním světovém trhu a říká, že kontakty a přátelé, které si tu vytvořil, jsou neocenitelné. “Díky studiu praktických reálných případů z oblasti světového byznysu a cvičením zaměřeným na kritické myšlení jsem získal základy a sebedůvěru k tomu, abych rovnou rozjel vlastní projekty,” dodává Tomáš.

UNYP je jednou z mála vysokých škol ve střední a východní Evropě, které nabízejí možnost získat jak americký, tak evropský titul. Kromě akreditace českým Ministerstvem školství má UNYP dlouholeté vztahy s Emipire State College, State University of New York. Všechny programy se vyučují v angličtině a studenti tu rozvíjí nejen své znalosti v podnikání, ale také prezentační schopnosti a kritické myšlení, které jsou k rozvoji jejich současné či budoucí kariéry nutné.

 

13.10.2015