VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Scénografie - 2 specializace (N0212A310003)

Studijní program: Scénografie (N0212A310003)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Umělecké

Náplň programu/oboru:
specializace Scénografie, Světelný design. SCÉNOGRAFIE Cílem magisterského studia je příprava kvalifikovaných umělců v celé šíři možností umělecké tvorby pro vrcholnou uměleckou praxi v uměleckých a kulturních institucích a dalších subjektech působících v sektoru kulturních průmyslů Cílem je také podporovat absolventy, kteří se budou dále schopni věnovat teorii a reflexi umělecké tvorby v širším kontextu v rámci doktorského studia. SVĚTELNÝ DESIGN Cílem studia je v reakci na poptávku připravit odborníky v oblasti světelného designu a projekcí, kteří jsou samostatně činnými umělci s hlubokými znalostmi světelných technologií a technik s výrazným přesahem do scénografie, disponující širokou škálou vědomostí, které dokáží tvůrčím způsobem aplikovat zejména v oblasti divadelní tvorby. Studijní plán vyvažuje teoretické znalosti a praktické dovednosti, stejně jako mu jde o rovnoměrné zastoupení technických a humanitních předmětů. Určité předměty jsou založeny na spolupráci s jinými ateliéry. Kromě pravidelné výuky pořádá ateliér workshopy, exkurze a semináře s českými i zahraničními odborníky z praxe. Studenti jsou motivováni k účasti na festivalech a konferencích. V rámci semestrálních úkolů spolupracují na projektech, stávají se součástí tvůrčích týmů, získávají cenné zkušenosti a kontakty. Absolventský projekt mají možnost uskutečnit v jednom ze školních divadel. Často se nabízí i možnost spolupráce nad rámec školních projektů.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 16.10.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 5.11.2022

Den otevřených dveří, poznámka: Setkání s uchazeči o studium se uskuteční v sobotu 5. listopadu 2022 v budově Divadelní fakulty JAMU (Mozartova 1, Brno). Zahájení v 10.00 hodin, předpokládané ukončení ve 12.00 hodin. Uchazeči se zde mohou blíže seznámit s požadavky přijímacích zkoušek a s nároky na talentové předpoklady pro přijetí ke studiu.

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu najdete na stránkách fakulty

Pozn. k přijímačkám: Bc. specializace ČR, DD, DV, S 1. kolo 9. 1. - 12. 2. 2023, 2. kolo v průběhu března a dubna, specializace DP, JMT, ATD, RTDS v průběhu března a dubna 2023, Mgr. 1. kolo v průběhu ledna a února, 2. kolo v průběhu března a dubna, přesné informace zasílá fakulta v pozvánce k přijímacímu řízení. Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Mgr. a Bc. 30. 11. 2022, Bc. specializace DP, JMT, ATD, DVN do 28. 2. 2023. Informace pro navazující magisterské a doktorské studium naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
ScénografieDivadelní fakultaJanáčkova akademie múzických uměníPorovnat

vysokeskoly.com doporučují pro přípravuNahoru

Ebook:

Kurzy:

Učebnice:319 KčObjednat169 KčObjednat


Kontakty FakultyNahoru

Janáčkova akademie múzických umění, Divadelní fakulta
Telefon: 542 591 303
Web: https://df.jamu.cz/
E-mail: info.df@jamu.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok 12 600 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia, 2 800 Kč za další studijní program, poplatek za studium v cizím jazyce se stanoví individuálně

Koleje: http://astorka.jamu.cz/

Menza: http://astorka.jamu.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit