VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Studia dlouhověkosti (P0388D250001)

Studijní program: Studia dlouhověkosti (P0388D250001)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Postgraduální studijní program Studia dlouhověkosti reaguje na demografické změny a s tím spojené společenské výzvy a připravuje vysoce kvalifikované odborníky pro vědeckou, akademickou a expertní činnost a transfer poznatků do praxe. Program je pojatý interdisciplinárně. Metodicky vychází ze sociálních věd, sociologie, sociální a kulturní antropologie a komplexu zdravotnických nemedicínských věd (public health) ale využívá také metod jiných vědních oborů a disciplín. Vychází z teorie produktivního stárnutí, která byla předložena Robertem Butlerem jako protiklad redukcionistické akcentace výhradně zdravotní problematiky a problematika disability či péče. V praktické a strategické rovině tato teorie koresponduje se strategií aktivního stárnutí UN a WHO. Z metodického hlediska budou preferovány mixed methods – tedy bádání s využitím kvalitativních metod zkoumajících podstatu skutečností i metod kvantitativních k jejich komparaci a zkoumání souvislostí. Takto jsou a budou zaměřeny i výzkumné projekty, na kterých se tým podílí či které připravuje. Studijní program vychází ze zkušeností Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče CELLO, jeho mezinárodní spolupráce rámci například Globální sítě International Longevity Center (jako jediný reprezentant zemí CEE), řešení projektů, včetně významných projektů mezinárodních (FRAM, INDUCT, PALLIARE). CELLO sleduje nové trendy v přesahu moderní gerontologie i v a řešení otázek souvisejících prodlužováním lidského života, které dosud nejsou v rámci doktorského studia na univerzitě řešeny. Bude tak připravovat odborníky analogické těm, kteří vycházejí z univerzit starších zemí EU, kde však jsou tyto obory ještě zpravidla dále diverzifikované a rozvětvené (například jen problematika demence, souvislosti kvality služeb a podobně).

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 21.9.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 18.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 18. 1. 2023 https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=info_fakulta&fak=11240

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 6. - 28. 5. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií
Telefon: 224 271 465
Web: https://fhs.cuni.cz/FHS-10.html
E-mail: prihlaska@fhs.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Bc. Studium humanitní vzdělanosti 20 000 Kč https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit