VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Adiktologie (N0988A360001)

Studijní program: Adiktologie (N0988A360001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Lékařské

Náplň programu/oboru:
Studijní program je určen zejména bakalářům adiktologům, kteří mají způsobilost k výkonu regulovaného zdravotnického povolání adiktolog podle zákona č. 96/2004 Sb., a kteří mohou klinicky pracovat, vykonávat povolání poradce se specializací v problematice návykových látek, pokračovat v oboru na poli výzkumu a toto studium je dále podporuje v dovednostech relevantních k získání specializace „klinický adiktolog“. Ke studiu se však mohou hlásit i absolventi jiných bakalářských programů, kteří si obor volí pro výrazný individuální zájem o danou problematiku a najdou uplatnění mimo oblast zdravotnictví např. na pozicích správních pracovníků, protidrogového koordinátora atd., neboť studiem navazujícího magisterského programu Adiktologie bez předchozího bakalářského stupně studia Adiktologie nebudou oprávněni vykonávat regulované zdravotnické povolání adiktolog podle zákona č. 96/2004 Sb. v platném znění. Ve smyslu čl. 3 odst. 1 věta druhá Řádu přijímacího řízení pro uchazeče Univerzity Karlovy jde o studijní program bez specializace. Tento typ studijního programu neodpovídá žádnému ze vzdělávacích programů specializačního vzdělávání stanovených v souladu s nařízením vlády č.31/2010 Sb. o oborech specializačního vzdělávání a označení odbornosti zdravotnických pracovníků se specializovanou způsobilostí. Absolventi, kteří navázali studium na akreditovaný bakalářský studijní obor Adiktologie a získali předchozím bakalářským studiem způsobilost k výkonu regulovaného zdravotnického povolání adiktolog podle zákona č. 96/2004 Sb. budou dobře připraveni pro potřeby současné praxe, zejména s ohledem na požadavky kladené na odborné pracovníky ve zdravotnictví, včetně požadavků na vedoucí funkce (vedoucí oddělení, programu atd.), stejně tak jako k výkonu samostatného zdravotního povolání (např. v rámci připravovaných adiktologických ambulancí). Součástí odborné průpravy je zvládnutí základů manažerských dovedností, a předpokládá se tedy, že kromě výrazně vyšší flexibility na pracovním trhu bude možné s adiktology majícími magisterské studium počítat v této oblasti.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 28.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 7.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 7. 1. 2023 https://www.lf1.cuni.cz/harmonogram-ak-roku

Obsah přijímaček:
Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 15. 6. 2022, magisterské studium 16. 6. 2022, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a magisterské programy do 28. 2. 2022, informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Adiktologie1. lékařská fakultaUniverzita KarlovaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta
Telefon: 224 964 201
Fax: 224 915 413
Web: http://www.lf1.cuni.cz
E-mail: jana.zaspalova@lf1.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok 43 000 Kč všeobecné lékařství, 53 500 Kč zubní lékařství, bakalářské programy 34 500 Kč za semestr. Podrobnosti https://www.lf1.cuni.cz/poplatky

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit