Galerijní pedagogika a zprostředkování umění (N0188A300001)

Vysoké školy>Masarykova univerzita>Pedagogická fakulta>Galerijní pedagogika a zprostředkování umění

Studijní program: Galerijní pedagogika a zprostředkování umění (N0188A300001)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: pedagogika , ostatní humanitní, pedagogické a sportovní obory, humanitní a společenské obory

Náplň programu/oboru:
Myslíte si, že návštěvy výstav výtvarného umění mohou přinášet emotivní zážitky? Uvažujete nad prací v galerii? Sledujete aktuální provoz výtvarného umění? Důležitou součástí studia na katedře výtvarné výchovy jsou umělecké a kulturních aktivity, kterými vyučující i studentky a studenti vstupují do veřejného prostoru. Vedle studia se tedy podílejí na přípravě výstav, organizují akce pro veřejnost v brněnských galeriích a vytvářejí programy pro mládež, pro školy i pro nejširší veřejnost. Tyto činnosti jsou pro studující programu Galerijní pedagogika a zprostředkování umění významnou odbornou přípravou na příští zaměstnání nejen na různých typech škol, ale i v galeriích, muzeích nebo dalších kulturních institucích. Studium teorie a historie zprostředkování umění a galerijní práce je tak přirozeně propojeno s poznáváním praxe. Studijní program Galerijní pedagogika a zprostředkování umění lze v dvojkombinaci studovat s dalším humanitně zaměřeným studiem – ideálně s výtvarnou výchovou. Dalšími možnostmi je kombinace i s občanskou či hudební výchovou nebo muzeologií a dalšími studijními programy, které se vztahují k výtvarnému umění a ke kulturní výchově.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2028

Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 25.1.2025

Den otevřených dveří, poznámka: 25. 1. 2025 https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Bc. TSP, programy AJ/FJ/HV/VVVT se zaměřením na vzdělávání a FJ pro hospodářskou činnost oborový test, Mgr. TSP. Podrobnosti a možnosti prominutí na https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium-a-magisterske-studium. Informace o navazujícím magisterském, cizojazyčném a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. TSP více termínů prosinec 2023 - duben 2024, odborné zkoušky 22. - 28. 4. 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 29. 2. 2024. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ

Kontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta
Telefon: 549 495 423
Web: http://www.ped.muni.cz
E-mail: prijimacky@ped.muni.cz

ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/