VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Veřejná správa (Administration publique) (N0413A050006)

Studijní program: Veřejná správa (Administration publique) (N0413A050006)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 2

Zaměření: Právnické

Náplň programu/oboru:
Cílem studijního programu Veřejná správa je poskytnout specializované profesní vzdělání pro pracovníky (a event. volené funkcionáře) všech oblastí a úrovní veřejné správy, kde jsou při výkonu veřejné správy potřebné právní znalosti a dovednosti. Studium v programu veřejná správa je vhodné zejména pro absolventy bakalářských studijních programů v oblasti obecné veřejné správy, jakož i zaměřených na různé oblasti nebo specializace související s výkonem veřejné správy. Ve studijním programu jde jak o poskytnutí systematického obecného přehledu o české a evropské veřejné správě a její právní úpravě, o hodnotách, principech a trendech moderní veřejné správy, tak o poskytnutí hlubokých znalostí z oborů představujících právní základ výkonu veřejné správy – tj. zejména správního práva a finančního práva, a to v jejich hmotněprávních i procesněprávních částech, zasazených v důkladném znalostním rámci teorie práva, ústavního práva, evropského práva, občanského práva procesního. Uvedené poznatky jsou doplňovány poznatky z předmětů specializovaných přímo pro výkon veřejné správy – právo životního prostředí, právo sociálního zabezpečení, finanční správa a správní věda. Poskytnuty budou potřebné znalosti také z dalších základních právních disciplín v rozsahu potřebném pro výkon veřejné správy – obchodní právo a trestní právo. Vzdělání je doplňováno dalšími potřebnými znalostmi pro působení ve veřejné správě s právní specializací, jakými jsou management veřejné správy a informační technologie. Nedílnou součástí je i vzdělávání v jazykových kompetencích. Kombinovaná forma činí toto studium dostupné pro studenty studující při zaměstnání či podnikání, popř. jako vedlejší studijní program vedle jiného studijního programu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 4.8.2028


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 11. 1. 2022 https://is.muni.cz/do/law/stud/mgr/2699976/

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském studiu a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. 23. - 24. 4. 2022, informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 28. 2. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Právnická fakulta
Telefon: 549 496 579
Fax: 541 210 604
Web: http://www.law.muni.cz/
E-mail: studijni@law.muni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit