VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Občanská výchova a základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání (B0114A300004)

Studijní program: Občanská výchova a základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání (B0114A300004)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Pedagogické

Náplň programu/oboru:
Rozhodujete se o svém budoucím profesním zaměření? Doporučujeme volit mezi povoláními, které patří k těm s nejvyšším celospolečenským uznáním a zaručeným uplatněním v praxi, stejně jako i ke stimulujícím celoživotní rozvoj vaší osobnosti. Staňte se učitelem na základní nebo střední škole! Zaměření na občanskou výchovu a základy společenských věd vás přitom provede celým spektrem společenských věd (filosofií, politologií, sociologií, ekonomií…), které vám pomohou posilovat formování vlastních úsudků a dovedností kritického myšlení. A to jsou schopnosti, které vám rozhodně zajistí výhodu v našem komplikovaném světě. K těmto schopnostem navíc můžete dovést i vaše budoucí žáky na základní škole nebo studenty na škole střední. Studovat budete v Brně, nabízíme však možnost na jistou dobu změnit město, učitele i spolužáky využitím projektu Erasmus a studovat např. ve Švédsku, Řecku, Španělsku a dalších zemích. Pokud se rozhodnete vstoupit na půdu naší katedry, budete zajisté překvapeni i bohatostí forem studentského života. Mezi těmi netradičními vyniká studentská iniciativa CIVITAS, která pořádá tematické akce nejen pro studenty programu. Program CIVITAS odkrývá mj. zajímavosti z vojenské historie i současnosti (např. beseda s veteránem z mise v Afghánistánu, pobyt v protiatomovém krytu ad.). Je pravděpodobné, že si položíte otázku: „Nemohu se po absolvování tak pestrého a širokého zaměření bakalářského studia uplatnit i v jiných profesích?“ Po absolvování následného magisterského studia můžete být učitelem na základní či střední škole. S bakalářským titulem ale můžete pracovat jako instruktor ve střediscích volného času nebo sdruženích či orgánech Evropské unie zabývajících se výchovou. Naši absolventi našli uplatnění i v médiích.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 20.9.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 28.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 28. 1. 2023 https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Bc. TSP, programy AJ/FJ/HV/VVVT se zaměřením na vzdělávání a FJ pro hospodářskou činnost oborový test, Mgr. TSP. Podrobnosti na https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium-a-magisterske-studium. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. TSP 23. - 24. 4. 2022, oborové testy 19. - 24. 4. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: http://www.muni.cz/admission/tsp

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 28. 2. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta
Telefon: 549 495 423
Fax: 549 491 620
Web: http://www.ped.muni.cz
E-mail: prijimacky@ped.muni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit