VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Přírodopis se zaměřením na vzdělávání (B0114A300011)

Studijní program: Přírodopis se zaměřením na vzdělávání (B0114A300011)

Typ studia: Bakalářské

Forma studia: Prezenční

Délka studia: 3

Zaměření: Pedagogické (Přírodovědné)

Náplň programu/oboru:
Chodíte rádi do přírody? Rádi poznáváte vše, co se v přírodě nachází? Předáváte pak rádi své nabyté znalosti a zkušenosti jiným? Tak to jste tu správně. Podrobnější poznatky o živé a neživé přírodě můžete získat při studiu na Pedagogické fakultě MUNI v programu „Přírodopis se zaměřením na vzdělávání“. Po ukončení studia pak budete mít znalosti a dovednosti z mnoha biologických disciplín jako je např. botanika a zoologie, fyziologie rostlin, fyziologie živočichů a člověka nebo ekologie. S využitím prostředků a materiálů jednotlivých přírodopisných disciplín a bioinformačních technologií budete mít během studia možnost realizovat vlastní přírodopisné studie a absolvovat biologické vzdělávací aktivity v terénu. Obvykle v kombinaci s dalším oborem (např. zeměpis, chemie, matematika apod.) a tzv. učitelskou propedeutikou včetně absolvování nezbytné pedagogické praxe získáte potřebné kompetence, které vám v budoucnu umožní pracovat jako asistent/ka učitele přírodopisu. Čekají vás praxe ve školách, práce v laboratořích i přímo v terénu. Během studia se můžete zapojit do výzkumů a vypracovat odbornou závěrečnou práci z vybrané oblasti studovaného přírodovědného oboru. Můžete vyjet v rámci programu ERASMUS na zahraniční pobyt a ve spolupráci s partnerskou univerzitou absolvovat zajímavé předměty či realizovat odborné práce v zahraničních laboratořích. Nedílnou součástí studia je možnost naučit se cizí jazyk a tyto znalosti dále prohlubovat. Z pedagogických činností se budete učit metody podporující spolupráci a komunikaci ve výuce, jako je např. kooperativní výuka, skupinová práce, projektová výuka nebo terénní výuka. Díky tomu budete na konci studia schopni spolupracovat s různými učiteli ve škole a pracovat ve třídách pod jejich vedením, případně v tandemu s učitelem. Po poradě s učitelem budete umět stanovovat výchovně-vzdělávací cíle a metody, plánovat sekvence výuky a aktivity. Zároveň je budete moci realizovat a vyhodnocovat. Zvládnete také působit v oblasti volnočasových aktivit.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.9.2028


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 28.1.2023

Den otevřených dveří, poznámka: 28. 1. 2023 https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/den-otevrenych-dveri

Obsah přijímaček:
Bc. TSP, programy AJ/FJ/HV/VVVT se zaměřením na vzdělávání a FJ pro hospodářskou činnost oborový test, Mgr. TSP. Podrobnosti na https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium-a-magisterske-studium. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. a Mgr. TSP 23. - 24. 4. 2022, oborové testy 19. - 24. 4. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Ukázka přijímacích testů: http://www.muni.cz/admission/tsp

Pozn. k přihláškám: Bc. a Mgr. 28. 2. 2022. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ



Kontakty FakultyNahoru

Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta
Telefon: 549 495 423
Fax: 549 491 620
Web: http://www.ped.muni.cz
E-mail: prijimacky@ped.muni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: školné se neplatí, poplatky spojené se studiem: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem

Koleje: http://www.skm.muni.cz/

Menza: http://www.skm.muni.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit